انقلاب بحرین 6 ساله شد؛ مردم در کنار رهبر معنوی قیام ایستاده‌اند

پایگاه خبری ارک خبر-بحرین:

انقلاب بحرین 6 ساله شد؛ مردم در کنار رهبر معنوی قیام ایستاده‌اند

 

امروز سه‌شنبه ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن) مصادف با ششمین سالروز آغاز انقلاب مردم بحرین علیه آل خلیفه است، انقلابی که با گذشت شش سال نه تنها فروکش نکرده بلکه همچنان با قوت ادامه دارد.

 ارک خبربه نقل ازگروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز در حالی مصادف با ششمین سالروز انقلاب مردم بحرین است که دولت این کشور طی روزهای گذشته سرکوب معترضان را افزایش داده و با اعدام میدانی سه جوان باعث جریحه‌دار شدن احساسات مردم این کشور و افزایش خشم آنها از آل خلیفه شده است.

گروه‌های مخالف دولت امروز طی فراخوانی همه مراکز تجاری، موسسات، دانشگاه‌ها و مدارس را به نافرمانی مدنی و تعطیلی دعوت کرده‌اند.

دولت بحرین تنها در یک ماه گذشته شش جوان معترض را به ضرب گلوله به شهادت رسانده که سه تن از آنها را به صورت «اعدام سیاسی» و سه تن دیگر را به صورت «اعدام میدانی» به قتل رسانده و حتی از تحویل پیکرهای این شهدا به خانواده‌هایشان خودداری کرده و آنها را در قبرستانی دور از محل سکونتشان و بدون برگزاری مراسم تشییع جنازه دفن کرده است که همین امر باعث خشم بیشتر مردم شده است و از چند روز گذشته تظاهرات‌های مردمی در نقاط مختلف این کشور گسترش یافته است.

ایستادگی مردم تا پای جان مقابل منزل آیت‌الله عیسی قاسم

در حالیکه بیش از هفت ماه از لغو تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین و محاصره امنیتی شهرک الدراز می‌گذرد اما مردم همچنان مقابله منزل وی تحصن کرده و بنا به دعوت علمای بحرین اعلام کرده‌اند که تا پای جان از مذهب و رهبر معنوی خود دفاع خواهند کرد.

دولت بحرین که سعی داشت آیت‌الله قاسم را محاکمه کند تحت فشار افکار عمومی و از ترس خیزش مردمی و به دنبال برگزاری تظاهرات کفن‌پوشان در اکثر نقاط بحرین، مجبور به لغو جلسه دادگاه و تعویق آن به روز 9 اسفند شد.

بحرین همچنان صحنه درگیری و تظاهرات

تظاهرات‌های مردمی و درگیری بین معترضان و نیروهای آل خلیفه در نقاط مختلف بحرین همچنان ادامه دارد.

منابع بحرینی گزارش دادند که جوانان شهرک السهله جنوبی در سالروز انقلاب به خیابان‌ها آمده و با نیروهای آل خلیفه درگیر شده‌اند.

جوانان انقلابی در شهرک السنابس محل سکونت خانواده‌های سه جوانی که اخیرا اعدام شدند، از ساعات اولیه صبح امروز به خیابان‌ها آمدند و نیروهای امنیتی نیز با گاز اشک‌آور به سمت این جوانان حمله کردند.

در شهرک سار نیز نیروهای امنیتی به سمت منازل شهروندان گاز اشک‌آور شلیک می‌کنند.

همچنین در شهرک الدیه، ابوصیبع و الشاخوره  و النویدرات نیز درگیری‌هایی به وقوع پیوسته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا