فراموش کردن خانواده های نیازمند خسارت جبران ناپذیری به دنبال دارد

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا یدالله موحد روز سه شنبه در هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان و کارگروه ساخت مسکن ویژه مددجویان نیازمند افزود: همت مدیران، مسئولان و خیرانی که برای تامین مسکن خانواده های مددجویان نیازمند وارد عرصه شده اند را ارج می نهیم.
وی با بیان اینکه مسکن نیاز اولیه هر فردی است ادامه داد: امروز باید اقداماتی را برای رفع مشکل مددجویان نیازمند انجام دهیم زیرا این خانواده ها با مشکلات متعددی مواجه هستند.
وی عنوان کرد: در رابطه با ساخت مسکن ویژه مددجویان نیازمند زندان ها بر اساس چارچوب های قانونی مورد نظر دستگاه ها اقدام می شود زیرا در صدد نیستیم که به گونه ای اقدام شود که موجب حاشیه نشینی شود.
وی با اشاره به بازدید از چند مرکز حمایتی در استان کرمان اظهار کرد: برخی کودکان و نوجوانان بی سرپرست با بیش از 15 تا 16 سال سن به دلیل نداشتن سند هویتی نتوانسته اند به مدرسه بروند که این موضوع بسیار اسفناک است.
فرماندار کرمان نیز با تاکید بر پرهیز از موازی کاری گفت: اولویت اصلی برای کمک به خانواده زندانیان نیازمند باید مبتنی بر سکونت فرد در محل زندگی خود باشد زیرا اگر این افراد در موطن خود ساکن شوند می توان در حوزه اشتغالزایی برای آنها اقدام کرد.
محمدعلی توحیدی افزود: سیاست دولت، استان و شهرستان کرمان مهاجرت معکوس است و این سیاست باید در طرح تامین مسکن خانواده مددجویان نیازمند مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم هرگونه حمایت و مساعدتی را در چارچوب قانون به نهادهای مربوطه انجام دهیم.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی
7440/3029

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا