تمامی حفاری های شهر رشت تا 15 اسفند ماه جاری تعطیل می شوند

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از روابط عمومی فرمانداری رشت به ایرنا، سیروس شفقی روز چهارشنبه در جلسه خدمات سفر این شهرستان بر ضرورت ترمیم آسیب‌های ناشی از بارش برف در خیابان‌ها تاکید کرد و افزود: بمنظور آماده‌سازی برای استقبال از گردشگران نوروزی تمامی حفاری‌ها‌ از 15 اسفندماه جاری در رشت تعطیل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه موضوع سفر و گردشگری یکی از محورهای مهم توسعه گیلان است ، اظهار کرد: تحقق امر مذکور نیازمند همسویی و همکاری مناسب تمام دستگاه‌ها است.
وی، گردشگری را موضوعی فرابخشی عنوان و تصریح کرد: در راستای ایفای وظایف دستگاه‌ها، باید هماهنگی لازم ایجاد شود و به همین منظور ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر شهرستان رشت تشکیل شده است.
فرماندار رشت با بیان اینکه نقطه اوج سفر گردشگران به گیلان ایام نوروز است، خاطرنشان کرد: نیاز است اعضای ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر رشت در یکسری فعالیت‌ها به منظور ایجاد اوقات مناسب برای گردشگران نوروزی بازنگری داشته باشند.
شفقی از تشکیل کمیته‌های 10گانه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان رشت خبر داد و بیان کرد: فرمانداری باید بتواند به منظور تحقق اهداف و برنامه‌ها هماهنگی لازم بین دستگاه‌های مربوطه را ایجاد کند.
وی به آسیب‌های وارد شده به دلیل بارش برف اخیر در شهرستان رشت اشاره کرد و گفت: مبلمان شهری، جاده‌ها، خط‌کشی معابر و سرعت‌کاه‌ها نیاز به بازسازی و رنگ‌آمیزی دارند.
فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اجرای برنامه‌هایی در راستای افزایش ماندگاری و اقامت گردشگران در این شهرستان، خاطرنشان کرد: شهرداری لکه‌گیری خیابان‌ها در شهرها را آغاز کرده است.
وی به اجرای طرح‌های عمرانی در رشت اشاره کرد و یادآور شد: از 15 اسفندماه جاری تمام حفاری‌ها در رشت تعطیل می‌شود و طی مدت باقی‌مانده تا ایام نوروز ترمیم آسفالت و رنگ‌آمیزی در برنامه شهرداران است.
شفقی با بیان اینکه اداره‌های مختلف برنامه‌هایی در راستای بهبود خدمات‌رسانی به گردشگران انجام می‌دهند، اظهار کرد: آیین‌ها و جشنواره‌هایی با موضوع‌های مختلف در راستای افزایش ماندگاری گردشگران در برنامه داریم.
یه گزارش ایرنا، موزه میراث روستایی، سد سفالکسار، موزه گنجینه رشت، خانه میرزاکوچک خان جنگلی، استخر عینک ، آزامگاه میرزاکوچک خان جنگلی و بازار رشت از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان رشت به شمار می آیند.
شهرستان رشت با شش بخش ، 293 روستا و 18 دهستان، دارای 930 هزار نفر جمعیت است که 60 درصد آنها شهری و 40 درصد روستایی هستند.
یک میلیون و 814 هزار و 537 نفر شب از بیست و هفتم اسفندماه سال 94 تا سیزدهم فروردین ماه سال 95 در شهرستان رشت اقامت کردند.
87 هتل، 23 هتل آپارتمان، 75 مجتمع گردشگری، 47 مهمانپذیر، یک هزار و 43 خانه مسافر، 233 واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و 53 دفتر خدمات مسافرتی در گیلان فعال هستند
دریافت خبر: مریم سلیمانی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7296/6070

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا