مه غلیظ دید رانندگان را در برخی از جاده های استان زنجان کاهش داده است

محمد امینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون آزاد راه زنجان – قزوین محدود یوسف آباد، جاده ترانزیت زنجان – خرمدره – ابهر، گردنه های جاده زنجان – طارم و زنجان – تهم – چورزق پوشیده از مه غلیظ است.
وی تاکید کرد: رانندگان عبوری از مسیرهای بیان شده در رعایت فاصله طولی و عرضی جدیت داشته باشند چرا که مه غلیظ موجب کندی تردد خودروها شده است.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگان خودورهای خود را مجهز به چراغ های مه شکن جلو و عقب کنند تا از حوادث ناگوار جاده ای پیشگیری شود.
امینی تاکید کرد: با توجه به پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی این استان تا روز یکشنبه احتمال بارش پراکنده باران و برف در جاده ها وجود دارد.
وی، از همه رانندگانی که قصد تردد در جاده های این استان را دارند، خواست خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیر چرخ، لاستیک یخ شکن، وسایل گرمایشی، لباس گرم و جیره غذایی خشک مجهز کنند.
وی ادامه داد: هموطنان قبل از اقدام به سفر، در بررسی خودروهای خود از کامل و سالم بودن مخزن خودرو، برف پاک کن و بخاری آن اطمینان داشته باشند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در زمان حاضر 50 اکیپ راهداری با 495 نیرو با 227 دستگاه ماشین آلات در 28 راهدارخانه این استان مستقر هستند.
به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا، امینی ادامه داد: همه راهدارخانه های این استان به منظور ارائه خدمات بهتر به رانندگان و مسافران عبوری از جاده ها تجهیز و همه مسائل رفاهی در 28 راهدارخانه برای استقرار مسافران و در راه ماندگان در شرایط اضطراری فراهم شده است.
وی یادآورشد: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه 141، سایت www.141.ir ارتباط برقرار و سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه 1816 در هر ساعت از شبانه روز در تماس باشند.
7325/6085
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا