آمریکا، اسرائیل را تهدید کرد!

سرویس خبری روزنامه ارک- به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، معاون وزیر خارجه آمریکا هشدار داد در صورت عدم پایبندی دولت جدید اسرائیل به راهکار تشکیل دو کشور، آمریکا در ادامه کمک به اسرائیل برای ممانعت از تصویب طرح‌های بین‌المللی سازمان ملل درباره فلسطین با مشکل مواجه می‌شود.

وندی شرمن، معاون سیاسی وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: آمریکا از اسرائیل حمایت کرد و برایش حمایت‌های سیاسی در عرصه بین‌المللی فراهم آورد حتی زمانی که لازم بود در مقابله با جهان در کنار اسرائیل ایستاد و این اوضاع ادامه خواهد داشت اما بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل طی تبلیغات انتخاباتی خود شبهاتی را درخصوص پایبندی‌اش به راهکار تشکیل دو کشور برانگیخته است.

وی افزود: آمریکا از نزدیک اوضاع را پیگیری خواهد کرد تا سیاست اسرائیل را درخصوص مساله فلسطین پس از تشکیل دولت جدید زیرنظر بگیرد.

شرمن خاطرنشان کرد: در صورتی که بفهمیم دولت جدید اسرائیل به راهکار تشکیل دو کشور پایبند نیست اقدام آمریکا در کمک به اسرائیل در عرصه بین‌المللی سخت‌تر خواهد کرد و آمریکا در مقابله با تلاش برای بین‌المللی کردن درگیری فلسطین و اسرائیل با مشکلات مواجه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا