آزمایش عملیاتی سامانه پدافندی اس 300 با موفقیت انجام شد

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از روز شنبه ایرنا از روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، این آزمایش عملیاتی تحت عنوان رزمایش دماوند با حضور جمعی از مسئولان لشکری و کشوری در میدان تیر یکی از یگانهای پدافندی کشور انجام شد.
براساس اعلام این روابط عمومی،آزمایش عملیاتی سامانه پدافندی اس 300 با هدف ارزیابی نحوه عملکرد این سامانه با بکار گیری طیف وسیعی از اهداف پرنده و موشکی انجام شد.
بنابر این گزارش، ارزیابی توانایی سامانه اس 300 در درگیری با اهداف دارای سطح مقطع راداری پایین،تهدید های بالستیک و بررسی میزان توانمندی تخصصی و عملی افسران جوان قرارگاه پدافندهوایی در بکارگیری این سامانه از اهداف رزمایش دماوند بود.
براساس این گزارش، در رزمایش دماوند، آزمایش کامل این سامانه توسط کارکنان ایرانی و با سناریوهای شبیه سازی شده مطابق با تهدید های روز دنیا تمرین و مراحل کشف ،شناسایی،رهگیری و درگیری توسط سامانه اس300 انجام و عملکرد این سامانه در محیط جنگ الکترونیک مورد ارزیابی قرار گرفت و با شلیک موشک از این سامانه اهداف مورد نظر مورد اصابت قرار گرفته و منهدم شدند.
سامانه پدافندی اس 300 ویژه دفاع از موسسات صنعتی، نهادهای دولتی، پایگاه های نظامی و مقرهای فرماندهی در برابر حملات هوایی و فضایی دشمن است.
اجتمام** 7029*** 1569
تنظیم: فرهاد شرف پور ** انتشار: علی حبیبی
برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا