332 دهیاری استان همدان مجوز تعیین و ارتقای درجه دریافت کردند

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از روز شنبه ایرنا از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، سعیدرضا جندقیان افزود : در پنجاه و نهمین جلسه‌ کمیسیون ملی تعیین درجه‌ دهیاری‌ها‌ که در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشکیل شد، مدارک مربوط به تعیین و ارتقای درجه‌ دهیاری‌های استان همدان بررسی شد.
وی خاطر نشان کرد: پس از ارزیابی های انجام شده 332 دهیاری واجد شرایط شناخته شد که بر اساس آن درجه مربوط به 77 دهیاری استان همدان تعیین و درجه مربوط به 255 دهیاری ارتقا یافت.
جندقیان اضافه کرد: از 690 دهیاری دارای مجوز استان همدان، تاکنون 688 دهیاری تعیین درجه شده‌اند که نزدیک به صد درصد از دهیاری استان را دربر می گیرد.
وی گفت: 32.5 درصد از دهیاری‌ها دارای درجات یک و دو، 52.5درصد دارای درجات سه و چهار و 15درصد نیز درجه 5 و6 دارند.
جندقیان خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه تمامی دهیاری‌ها پس از دو سال از صدور مجوز می‌توانند بر اساس درخواست استانداری از سوی وزارت کشور تعیین درجه شوند، بنابراین استانداری‌ها می‌تواننددهیاری‌هایی را که تا انتهای سال 1393،‌مجوز تاسیس دریافت کرده اند را به منظور تعیین درجه و همچنین دهیاری‌هایی را که شرایط لازم برای ارتقا درجه دارند را احصاء و به معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارسال کنند.
دهیاری‌ها بر اساس سه شاخص وسعت،جمعیت و درآمد از درجه یک تا 6 که در دستورالعمل نحوه درجه‌بندی دهیاری‌ها عنوان شده است، درجه بندی می‌‌شوند.
اجتمام**2181**1569**تنظیم: ناهید حاجی خانی ** انتشار: علی حبیبی

برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا