سقف دریافتی همه مدیران 12میلیون و 600 هزارتومان تعیین شد

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا، حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه جلسه علنی امروز شنبه مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نمایندگان پیش از این در برنامه ششم سقف دریافتی حقوق بگیران را 12 میلیون و 600 هزار تومان تعیین کرده بودند و 4 گروه مشاغل تخصصی، مشاغل عملیاتی، مناطق مرزی و مناطق محروم را از این سقف مستثنی کرده بودند که در مصوبه بعدی مدیران نیز به جمع مستثنی شده‌ها اضافه شدند اما با اصلاح مصوبه مجلس سقف دریافتی همه حقوق‌بگیران از جمله مدیران 12 میلیون و 600 هزار تومان تعیین شد.
وی افزود: بر این اساس سقف دریافتی 4 گروه مستثنی شده از جمله مشاغل تخصصی، مشاغل عملیاتی، مناطق مرزی و مناطق محروم 30 درصد بیش از سقف دریافتی همه حقوق بگیران خواهد بود و سقف دریافتی آنان حدود 16 میلیون تومان تعیین شد.
مجلسی ها چهارشنبه گذشته -11 اسفند ماه 95 – نیز در جریان بررسی ماده 38 لایحه برنامه ششم توسعه اعاده شده از سوی شورای نگهبان با اکثریت آرا مقرر کردند: سقف حقوق مدیران تا 60 درصد افزایش پیدا کند و سقف حقوق 240 میلیون ریالی (24 میلیون تومان) را برای مدیران دولتی به تصویب رساندند.
براساس این مصوبه، شورای حقوق و دستمزد می توانست با پیشنهاد روسای قوا، وزرا یا معاونان رییس جمهوری که ریاست دستگاه های اجرایی را برعهده دارند و بالاترین مقام دستگاه اجرایی، برای مشاغل تخصصی ، مدیریت، واحدهای عملیاتی و مناطق مرزی و محروم تا 60 درصد دریافت های موضوع این ماده علاوه بر سقف مقرر در این ماده منظور کند.
در این مصوبه افزایش حقوق 60 درصدی مشاغل مدیریتی نیز اضافه شده بود که با واکنش هایی همراه شد.
رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز درباره جنجال های اخیر درباره مصوبه مجلس برای افزایش 60 درصدی حقوق مدیران را انتخاباتی دانست و خطاب به افرادی که این سخنان را مطرح کردند، گفت: خلاف نگویید، با ادبیات صحیح با مجلس صحبت کنید.
سیام**9121 خبرنگار: سمیه لاری

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا