طرح تشدید کنترل و نظارت دامپزشکی سمنان از 25 اسفند 95 آغاز می‌شود

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :

محمد سعیدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروز و افزایش مصرف فراورده های خام دامی و همچنین افزایش فعالیت تولید، توزیع و عرضه این فرآورده ها، طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی از سوی دامپزشکی استان سمنان با هدف حفظ سلامت مصرف کنندگان اجرا می شود.
وی با بیان این که این طرح هر ساله و به مدت 20 روز اجرا می شود، افزود: 18 تیم ثابت و سیار برای پیگیری امور و نظارت کامل بر اغذیه فروشی ها، سردخانه ها، کشتارگاه ها، قصابی ها و خودروهای حمل فراورده های خام دامی فعال هستند.
سعیدی تاکید کرد: با توجه به این که فراورده های خام دامی فسادپذیرند و در نهایت تا پنج روز تاریخ انقضا دارند، شهروندان باید در زمان خرید، توجه ویژه ای به کیفیت این محصولات داشته باشند.
وی تصریح کرد: شهروندان از مراکز زیر نظر نظارت دامپزشکی مواد مورد نیاز خود مانند مرغ، گوشت، تخم مرغ و دیگر محصولات را تهیه کنند و دقت داشته باشند تا محصولات دارای کد بهداشتی و نشان دار باشند.
وی با بیان این که با متخلفان این حوزه به طور جدی برخورد می شود، ادامه داد: سال گذشته با اجرای این طرح، سه مرکز بسته شد و 20 تن مواد غیرقابل مصرف توسط دامپزشکی استان سمنان معدوم شد.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، مراتب را به اداره های دامپزشکی در شهرستان ها و یا به سامانه اطلاع رسانی 1512 اداره کل دامپزشکی استان سمنان اطلاع دهند.
150 تن گوشت قرمز برای نوروز 96 در استان سمنان ذخیره شده است.
7341/6103 خبرنگار: خدیجه سلطانی پور ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا