رئیس جمهوری: ایران پیروز اقتصاد مقاومتی است

پایگاه خبری ارک خبر-مشهد:

رئیس جمهوری: ایران پیروز اقتصاد مقاومتی است

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: ما پیروز اقتصاد مقاومتی هستیم زیرا یک ملت بزرگ، دولت کارآمد و رهبری آگاه و فرهیخته داریم.

ارک خبربه نقل ازایرنا:حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در کنگره بین المللی بزرگداشت شهدای جهان اسلام و روز شهید در مشهد افزود: اگر در جریان پیروزی در اقتصاد شک کنیم شکست خورده ایم.
وی ادامه داد: اینکه سئوال کنیم در بحث اقتصاد مقاومتی پیروز می شویم سئوال خوبی نیست زیرا ما یک ملت قدرتمند و با اراده و رهبری مقتدر، آگاه و مدبر داریم که در این حوزه هدایت و رهبری می کنند.
رئیس جمهوری گفت: مردم بدانند با اراده و مقاومت در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل می کنند و حال سئوال می کنیم آیا موفق هستیم، از این سئوال بدتر نمی شود؛ ملت ما در جهان در برابر همه فشارها در این 38 سال ایستادگی کرده اند.
وی افزود: مگر در این سالها فشار و تحریم نبود؛ آیا امروز فشار و تحریم نیست آیا همه چیز پایان یافته؛ مگر ما در شرایط سخت دنیای امروز که همه کشورهای تولیدکننده نفت دچار مشکل شده اند مستحکم نایستاده ایم.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی ادامه داد: در شرایطی که تقریبا بدون استثنا این کشورها به ذخایر گذشته خود روی آورده اند و آنچه ذخیره کرده بودند وارد بازار نموده و یا تورم در کشورهایشان افزایش یافته و حتی سه رقمی شده و یا ارزش پول ملی آنها کاهش یافته، ایران اسلامی است که در سخت ترین شرایط، رشد اقتصادی را بالا برده، تورم را کاهش داده و ارزش پول ملی را حفط کرده است.
وی گفت: آیا همه تحریمها پایان یافته البته که نه؛ هر جا قدرت خود را نبینیم و به رخ تاریخ نکشیم و هر جا در اراده شکست بخوریم در آن میدان شکست خواهیم خورد.
رئیس جمهوری در ادامه همچنین گفت: پاسداشت شهیدان بزرگوار در سراسر دنیای اسلام و به ویژه شهدایی که در دهه های اخیر شادهد ایثار و فداکاری آنها بوده ایم به عنوای یک وظیفه و افتخار بزرگ برای همه مااست.
وی افزود: شهید از ماده شهادت است؛ از این واژه و کلمه در مواقف مختلف استفاده می کنیم و اسلام آوردن فرد نیز از اشهد و ماده شهادت آغاز می شود.
او ادامه داد: شهادت علم، آگاهی و اعلان است، هر کجا آگاهی وجود دارد، آن هنگام که در منصه ظهور قرار می گیرد، در برابر چشم جهانیان قرار می گیرد و پرچم آگاهی به اهتزاز درمی آید آنجا شهادت است.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی گفت: شهدا راهی را آگاهانه و با علم به دستیابی به هدف انتخاب و با خون خود آن مسیر را برای تاریخ اعلام می کنند لذا شهید نمرده و نمی میرد.
وی افزود: جنگ به معنای جنگ هواپیماها، موشکها، تانکها، ناوچه ها و لشکرهای پیاده و زرهی نیست بلکه واقعیت جنگ، جنگ اراده ها است.
رئیس جمهوری ادامه داد: راه شیطان و طاغوت در تاریخ بوده و خواهد بود و این برخوردها بین جبهه حق و باطل دائمی است؛ گاهی در میدان کارزار اقتصادی، فرهنگی و غیره است و جنگ پایان ندارد.
وی گفت: حرف زدن از صلح به معنای پایان دادن موقت کارزار نظامی است وگرنه کارزارهای دیگر باقی است.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی افزود: رئیس جمهور آمریکا نخستین گفته اش جنگ اقتصادی با هم پیمانان سابقش است و جنگ فرهنگی نیز پایانی ندارد.
وی ادامه داد: جنگ، جنگ اراده هااست و هر جا اراده قوی با ایمان قوی در روح و سراسر وجود ما باشد پیروز صحنه ایم و هرکجا در اراده ما خللی ایجاد شود و دشمن را بزرگ ببینیم و قدرت خود را به رخ تاریخ نکشیم در آن میدان شکست می خوریم.
این خبر در حال تکمیل است…

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا