تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر استفاده از امکانات فضای مجازی در انتخابات

پایگاه خبری ارک خبر-مشهد:

تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر استفاده از امکانات فضای مجازی در انتخابات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امکاناتی که در عرصه فضای مجازی ایجاد شده می تواند به صورت برابر در خدمت تبلیغات انتخاباتی نامزدها قرار گیرد.

ارک خبربه نقل ازایرنا:محمود واعظی روز جمعه در پایان سفر 2 روزه خود به استان خراسان رضوی طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دنیای امروز کشورها هزینه های گزاف گذشته برای تبلیغات در قالب چاپ بنر، بروشور، روزنامه و از این قبیل را نمی پردازند.
وی اظهار کرد: در کشور ما هم باید امکانات ایجاد شده در عرصه فضای مجازی در خدمت انتخابات قرار گیرد تا فرصت برابر و ارزان برای همه فراهم گردد.
وی گفت: امروز بستر بسیار خوبی برای این امر در شبکه ملی اطلاعات ایجاد شده که نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنها می توانند از این فضا استفاده صحیح انجام دهند.
واعظی افزود: دستگاه های مرتبط اعم از نیروهای انتظامی و قضایی نیز می توانند بر این فضا کنترل و نظارت لازم را اعمال کنند.
وی اظهار کرد: کمیته ای نیز در مرکز ملی فضای مجازی تشکیل شده که فعالیت های انتخاباتی را رصد می کند.
وی در زمینه پروژه های نیمه تمام در حوزه این وزارتخانه نیز گفت: غیر از شبکه اپراتور چهارم که هنوز بخشی از آن باقی مانده تمام طرح های نیمه تمام کشور در این وزارتخانه تکمیل شده است.

* ایجاد 100 هزار شغل در حوزه ICT
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در حوزه ICT هم طی سال گذشته 30 هزار اشتغال و امسال هم 100 هزار شغل دیگر ایجاد شد.
وی اظهار کرد: اشتغال ایجاد شده در این حوزه طی سال آینده با 30 درصد افزایش به 130 هزار شغل جدید خواهد رسید.
وی گفت: در این راستا با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بخش خصوصی طرحی برای ایجاد کسب و کارهای الکترونیکی و دانش محور راه اندازی شده است .
واعظی با بیان اینکه تعداد دانش آموختگان رشته های کامپیوتر، الکترونیک، مخابرات و سایر رشته های وابسته قابل توجه است افزود: این جوانان استعدادهای ارزشمند در حوزه برنامه نویسی و مانند آن دارند که برای این منظور تسهیلاتی با عنوان وجوه اداره شده در اختیار استان گذاشته می شود.
وی اظهار کرد: خراسان رضوی از جمله معدود استان هایی است که مجوز پرداخت وجوه اداره شده به صورت کم بهره با بازپرداخت طولانی مدت را دارد.
وی گفت: طی چندماه گذشته یک هزار و 140 میلیارد ریال از این وجوه به 48 شرکت پرداخت شده و آمادگی پرداخت به شرکت های دارای توانایی لازم نیز وجود دارد.
واعظی در باره تسهیل تماس های مخابراتی مردم در مشهد به ویژه طی ایام نوروز افزود: تعداد قابل توجهی BTS سیار طی این ایام در مشهد مستقر می شود تا مشکل به حداقل برسد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا