پیشنهاد وزیر ارشاد برای لفظ جایگزین اقلیت دینی

خبرگزاری ارک- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس را میراث‌دار فرهنگ در کشور دانست و گفت: ضروری است در این استان جشنواره بین‌المللی ادبی شعر برگزار شود که هنرمندان باید آن را از مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان مطالبه کنند.

علی جنتی در جمع تعدادی از هنرمندان، اصحاب رسانه و اهالی فرهنگ استان فارس، تاکید کرد که همه ایرانیان با هر دین و آئین جزو شهروندان درجه یک محسوب می‌شوند و ضروری است به جای گفتن اقلیت دینی ، لفظ هموطنان دینی به کار برده شود.

وی وجود کوچه نوبهار ملقب به کوچه کلیسا و حضور و اقلیت‌های دینی در شیراز که آزادانه به عبادت و زندگی مشغول هستند را افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی دانست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معاف شدن مشاغل فرهنگی در دولت تدبیر و امید از مالیات را مهمترین گام برای اقدامات فرهنگی دانست و افزود: امیدواریم با ابلاغ قانون معاف از مالیات، وضعیت فعالیت فرهنگی احیاء شود.

به گزارش فارس جنتی از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی یار مهربان به عنوان یکی از اقداماتی که در آینده به فعالیتی تخصصی تغییر خواهد کرد، یاد و با اشاره به اهمیت احداث موزه هنرهای معاصر در شیراز، تاکید کرد: اکنون دولت قادر به احداث این موزه نیست و امیدواریم این مهم با مشارکت شهرداری شیراز و اداره کل فرهنگ وارشاد فارس دنبال شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تعطیلی و فرسوده بودن سالن‌های سینما و تئاتر را موضوعی کشوری عنوان و از آن به‌عنوان یک معضل یاد و ابراز امیدواری کرد که ابلاغ بخشنامه‌ای برای سرمایه‌گذارنی که تلاش دارند در این حوزه‌ها سرمایه‌گذاری کنند، بتواند گره‌گشای این موضوع باشد.

جنتی افزود: 150 مجتمع فرهنگی در کشور شناسایی شده که قابلیت تبدیل شدن به سینما و سالن تئاتر را دارند از این رو امسال این پروژه اجرایی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا