وضعیت تولید کشور دارای مشکل است

خبرگزاری ارک- رئیس قوه مقننه در جلسه‌ای با فعالان کارگری که در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفع مشکلات کارگاه‌ها می‌تواند به رفع بیکاری کمک کند، گفت:‌ تا زمانی که سرمایه‌گذاری در این زمینه در کشور صورت نگیرد اشتغال ایجاد نخواهد شد.

علی لاریجانی ضمن تبریک هفته کارگر ابراز امیدواری این جلسات و امثال آن آغازگر رفع مشکلات جامعه کارگری باشد ، گفت: باید از شما کارگران عزیز تشکر کنیم که پس از پیروزی انقلاب همیشه با تلاش کردید و حضور جدی در عرصه های مختلف داشتید و نگاه مسئولیت شناسانه‌ای برای آینده کشور دنبال می‌کردید.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: خانه کارگر به عنوان یک تشکل کارگری کمک زیادی در حل و فصل مسائل و حمایت از کارگران داشته است، تاکید کرد: به همین جهت این تشکل، تشکل شناخته‌ شده‌ای محسوب می‌شود که همواره به فکر پشتیبانی از قشر کارگران است.

لاریجانی دارا بودن کشورمان از ثبات و امنیت پایدار یادآور شد و تاکید کرد: کشورهایی که ناامنی در آن وجود داشته باشد، نمی‌توانند توسعه یابند لذا با توجه به اینکه دموکراسی در کشورمان حاکم است، مردم در سرنوشت خود حاکم هستند اما با همه این اوصاف لازم است تا از نظر اقتصادی خیزشی داشته باشیم.

وی  در ادامه تصریح کرد: وضعیت تولید کشور دارای مشکل است و بسیاری از کارگاه‌ها وضعیت خوبی ندارند به گونه‌ای که بعضی‌ها تعطیل شده و برخی نیز نیمه تعطیل هستند. بدون شک اینگونه مشکلات خسارات زیادی برای کشور محسوب می‌شود، چرا که منابع زیادی برای تولید این کارخانجات اختصاص داده شده است اما از ظرفیت آن استفاده نمی‌شود.

لاریجانی بر ضرورت توجه به معیشت کارگران تاکید کرده اذعان داشت : بدون شک این عرصه نیز نیاز به کمک و ترمیم دارد، اما امروزه وضع دولت به گونه‌ای است که شاید بیش از این نتواند کار کند لذا بهترین راه آن است که با ایجاد رونق به همه اقشار جامعه رسیدگی کنیم.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا