دلیل افزایش میزان اجاره‌بها چیست؟

خبرگزاری ارک: هادی نظرپور، عضو هیات‌مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران، اعلام کرد: در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که میزان خرید و فروش بسیار کم است اما شاهد افزایش میزان اجاره‌بها هستیم. قیمت اجاره‌بها به طور سالانه با افزایش روبه‌رو می‌شود که این میزان افزایش معمولا به دست واسطه‌ها و دلال‌ها صورت می‌گیرد و توجیه اقتصادی ندارد.

وی همچنین اظهار کرد: برای خروج از وضعیت فعلی اگر مبلغی که در بودجه 1394 برای بخش‌های عمرانی در نظر گرفته شده است تخصیص یابد، می‌توان امید به افزایش میزان ساخت‌وسازها داشت که این امر خود در روند بازار مسکن تاثیر‌گذار خواهد بود.

نظرپور با اشاره به ضرورت اعلام آمار صدور پروانه‌های ساختمانی در شهرها افزود: اعلام این آمارها به صورت دقیق می‌تواند روی روند قیمت در این حوزه تاثیر‌گذار باشد.

در چنین شرایط اگر عرضه مسکن افزایش یابد، شاهد کاهش یا ثبات قیمت در این بخش خواهیم بود و نوسانات قیمتی در بازار مسکن ارتباط مستقیمی با عرضه مسکن دارد.

وی گفت: برطبق روال با توجه به افزایش حقوق کارمندان و کارگران و میزان تورم می‌توانیم انتظار افزایش قیمت مسکن را داشته باشیم.

گقتنی است رقم اجاره‌بها به‌طور سالانه با افزایش روبه‌رو می‌شود که این میزان افزایش به دست واسطه‌ها و دلال‌ها است و توجیه اقتصادی ندارد.

نظرپور با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 و تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر ضرورت توجه به توان داخلی تصریح کرد: بهبود وضعیت اقتصادی منوط به وضعیت تولید در داخل کشور خواهد بود.

وی در ادامه گفت: نتیجه مذاکرات فقط می‌تواند در مقطعی اثر روانی در بازار ایجاد کند که قطعا این اثر قابل ملاحظه نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا