کشف زمین خواری 11 میلیاردی

پایگاه خبری ارک خبر-شهرکرد:

کشف زمین خواری 11 میلیاردی

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از کشف زمین خواری 26 هکتاری به ارزش 11میلیارد ریال در منطقه بیرگان شهرستان کوهرنگ خبر داد.

به گزارش  ارک خبربه نقل از ایرنا، سردار غلامعباس غلامزاده با اعلام این خبر افزود: در پی خبری مبنی بر تصرف بخشی از اراضی ملی شهرستان کوهرنگ در محدوده بیرگان توسط 2 فرد سودجو، موضوع به صورت ویژه در دستورکار تیمی از ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.
وی اظهار کرد: با بررسی مشترک فنی و میدانی کارآگاهان پلیس و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی شهرستان، مشخص شد بخشی از اراضی محدوده بیرگان به مساحت 26 هکتار و ارزش 11 میلیارد ریال به صورت غیر قانونی تصرف و بخشی از توسط 2 نفر تسطیح شده است.
سردار غلامزاده از انجام ساخت و ساز و حصار کشی غیر قانونی در این منطقه خبر داد و گفت: تیم رسیدگی کننده پرونده پس از مستند سازی از طریق پیاده کردن نقشه و عکس برداری از محل تصرف شده و با هماهنگی مقام قضائی عوامل زمین خواری را شناسایی و دستگیر کردند.
وی با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی افزود: حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی از دست اندازی متجاوزان و سودجویان در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد.
به گزارش ایرنا، بیرگان، نام یکی از دهستان‌های شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری است که دارای 36 آبادی و یکهزار و 670نفر سکنه است.
طرح تونل سوم کوهرنگ و سد بیرگان در این منطقه واقع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا