برگزاری نهمین جشنواره سراسری تئاترهای کوتاه در اهر

خبرگزاری ارک: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری نهمین جشنواره سراسری تئاترهای کوتاه ارسباران در اهر خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این اداره کل، علی اکبر صفی پور افزود: این جشنواره برای تحقق شعار سال 94 به نام ‘دولت و ملت، همدلی و همزبانی’ و نیز با توجه به اعلام این سال به عنوان ‘سال تئاتر’ از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و برای تحقق سیاست­های راهبردی وزارت ارشاد در جهت رشد فرهنگ و سنن و آداب و رسوم بومی، برگزار می شود.

وی، محورهای کلی این جشنواره را شامل فرهنگ و سنن بومی و ملی، فرهنگ ایثار و شهادت، اخلاق و دین­مداری اعلام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به موضوعات این جشنواره، ادامه داد: این جشنواره در دو بخش صحنه ای و خیابانی و با موضوعاتی شامل تبیین زمینه­های همدلی و همزبانی دولت و ملت، توجه به مبانی و شاخص­های فرهنگ و سنن بومی هر منطقه با تاکید بر نمادهای فرهنگی از جمله پوشش و آداب و رسوم محلی، پرداختن به ارزش­های ایثار و شهادت در عرصه­های مختلف از جمله دفاع مقدس و نهضت­های مذهبی و ملی در مناطق مختلف کشوربرگزار می شود.

صفی پور، تبیین زمینه­های تقویت صلح جهانی، توجه به محیط زیست وآموزش غیرمستقیم حفظ و نگهداری ازآن با اولویت حفظ و نگهداری منابع طبیعی و تبیین زمینه­های تقویت حس نوع­دوستی ومشارکت­های اجتماعی به ویژه هنگام وقوع بلایای طبیعی را از دیگر موضوعات این جشنواره اعلام کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه زمان و مدیریت استفاده از آن، از اساسی ترین دغدغه های بشر در جوامع کنونی است، جشنواره تئاترهای خیلی کوتاه می کوشد با همیاری هنرمندان در بهره گیری از زمان و استفاده بهتر از آن در هنر ارزشمند و تاثیرگذار تئاتر، به دغدغه های اساسی و مسایل و معضلات زندگی انسان معاصر بپردازد و در بیانی موجز، چشم اندازی روشن و امیدآفرین برای مخاطبان خود ترسیم کند.

براساس این گزارش آثار ارایه شده به جشنواره نباید بیشتر از 15 دقیقه باشد و هر کارگردان می تواند تنها با یک اثر در آن حضور یابد.

همچنین نمایش های ارایه شده، نباید توسط همان گروه (کارگردان و یا بازیگران) در هیچ جشنواره­ای شرکت کرده باشد.

به منظور رسیدن به فرایند اجرای نمایش های تاثیرگذار در کوتاه ­ترین زمان ممکن، اجراهایی با دکور سبک و بدون آرایه­های وقت­گیر در هنگام نصب، در اولویت پذیرش قرار می گیرد و تمامی گروه­های راه ­یافته به جشنواره، علاوه بر اجرای ویژه داوری، ملزم به سه اجرای عمومی در شهرها و روستاهای منطقه، به انتخاب دبیرخانه هستند.

علاقمندان می توانند چهار نسخه از اثر خود را در قالب DVD تا دهم تیر 94 ، به دبیرخانه جشنواره واقع در آذربایجان­شرقی، شهرستان اهر، خیابان حزب الله، جنب کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، دبیرخانه دائمی جشنواره سراسری تئاترهای کوتاه ارسباران (اهر) ارسال کرده و یا با شماره تلفن های 041 – 44236931 – 44235014 تماس بگیرند.

نهمین جشنواره سراسری تئاترهای کوتاه اهر، به همت انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان­شرقی، فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر و انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان­شرقی برگزار می­شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا