آیت الله مکارم شیرازی: همه در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنند

پایگاه خبری ارک خبر-قم:

آیت الله مکارم شیرازی: همه در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنند

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: روز جهانی قدس روز وحدت مسلمین و پیروزی بر دشمنان است و بر همه لازم است در آن شرکت کنند.

ارک خبربه نقل ازایرنا:در این پیام که نسخه ای از آن روز پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: نزدیک چهل سال است که مسلمین جهان آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را طبق ابتکار امام راحل (ره) به عنوان روز جهانی قدس می شناسند و با راهپیمایی پرشکوه خود اجازه نمی دهند مساله فلسطین به فراموشی سپرده شود، هر چند دشمن صهیونیستی با تمام قوا سعی در این امر دارد تا اشغال سرزمین های مسلمین به خصوص سرزمین بیت المقدس به رسمیت شناخته شود.
پیام حاکی است: با نهایت تاسف بعضی از دولت های اسلامی از ترس صهیونیست ها یا به سبب رابطه ننگین با آمریکا به ملت خود اجازه راهپیمایی نمی دهند و از این نظر به آنها ظلم و ستم می کنند، ولی خوشبختانه رسانه ها پیام ملت های بیدار را به دنیا می رسانند.
پیام ادامه یافته است: راهپیمایی امسال بعد از اصابت موشک های سپاه پاسداران که قلب مقر تروریست ها را با موفقیت کامل نشانه گرفت و آن را در هم کوبید مفهوم دیگری دارد.
آیت الله مکارم شیرازی در ادامه پیام خود تاکید کرده است: برخلاف پندار افراد ساده لوح این راهپیمایی و آن حمله موشکی در امنیت منطقه بسیار موثر است، زیرا همه فهمیدند هرگونه جنگ طلبی خواه در شکل مسخره ناتوی عربی باشد و یا هر شکل دیگر هزینه بسیار گزافی دارد که نمی توانند آن را تحمل کنند.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکشنبه شب این هفته مقر فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست های تکفیری در منطقه «دیرالزور» در شرق سوریه را با هدف تنبیه تروریست های جنایتکار، مورد حمله موشکی قرار داد.
در این عملیات تعدادی موشک میان برد زمین به زمین از پایگاه های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان های کرمانشاه و کردستان، تروریست های تکفیری را هدف ضربات مهلک و کوبنده قرار داد.
آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به فرمان امام خمینی(ره) به عنوان روز قدس نامگذاری شده است که راهپیمایی هایی به همین مناسبت در سراسر ایران و برخی کشورهای جهان برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا