بازدید کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور از مسیر خطوط لوله مارون-اصفهان

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

 

بازدید کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور از مسیر خطوط لوله مارون-اصفهان

کارشناس امور انرژی سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه رئیس امور مکانیک مهندسی و طرح های شرکت از خط مارون-اصفهان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران-منطقه اصفهان، جواد عبدی کارشناس امور انرژی سازمان برنامه و بودجه کشور در تشریح اهداف این بازدید گفت: با اجرای پروژه تعویض 67 کیلومتر خط لوله 30 اینچ مارون-اصفهان در سال 94 موافقت گردید که به دلیل برخی از مشکلات آغاز پروژه به تعویق افتاد، بر این اساس تصمیم گرفته شد تا از نزدیک از محل اجرای پروژه و مشکلات و موانعی که در مسیر آن وجود دارد بازدید بعمل آید.

وی با اشاره به اهمیت انتقال ایمن و پایدار خطوط لوله نفت خام مارون- اصفهان در کشور و تأمین خوراک پالایشگاه های اصفهان، تهران و تبریز با استفاده از این خطوط گفت: علاوه بر بازدید از محل اجرای پروژه تعویض 67 کیلومتر از خط لوله بین مراکز انتقال نفت شماره 1 و 3 ، از کیلومتر 380 الی 430 بین مراکز انتقال نفت شماره 6 الی 7 که قرار است پروژه تعویض پوشش اجرا شود، بازدید بعمل آمد.

عبدی اظهار داشت: تخصیص اعتبار این گونه پروژه ها با توجه به استراتژیک و اورژانسی بودن، اولویت بندی می شوند و طرح هایی که از اهمیت بالایی برخوردار و برای کشور سودآور هستند در اولویت قرار می گیرند.

وی ادامه داد: طبق نظر مسئولین منطقه و با توجه به بازدید انجام شده از این خط و قرارگیری بخشی از آن در مجاورت مناطق مسکونی و صنعتی لازم است برای تغییر این مسیر اقدام شود.

در ادامه گفت و گو مهندس امیرحشمت سیف رئیس امور مکانیک مهندسی و طرح ها و مسئول پروژه تعویض 67 کیلومتر خط مارون – اصفهان گفت: این خطوط لوله قدمتی بیش از 40 سال دارد و تعویض بخشی از قسمت های آن، همچنین تعویض پوشش و تعمیرات آن جهت انتقال ایمن و پایدار لازم است.

وی بیان داشت: حدفاصل مراکز انتقال نفت مارون 1 و 3 به لحاظ نتایج پیگرانی و برخی از ملاحظات در اولویت اول قرار گرفته است.

مهندس سیف به شرایط محیطی سخت عبور خط لوله انتقال نفت مارون-اصفهان اشاره کرد و گفت: مجاورت این خط با سدهای مهم کشور از جمله کارون 3 و 4 و همچنین عبور از بستر رودخانه و مجاورت با روستاها و شهرهای اطراف، اهمیت ایمن سازی و مقاوم سازی را دو چندان می کند، لذا مسئولین محترم باید نسبت به این مهم جدیت خاصی داشته باشند.

وی در رابطه با انتخاب پیمانکار این پروژه گفت: طی فراخوان، تعداد 61 شرکت اعلام آمادگی کردند که پس از ارزیابی 16 شرکت توانستند امتیاز لازم را کسب کنند که از این تعداد پیمانکار برنده مناقصه مشخص و بزودی پروژه را آغاز خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا