وزارت جهادکشاورزی افزایش قیمت گوشت گوسفندی به دلیل صادرات را رد کرد

پایگاه خبری ارک خبر-تهران:

وزارت جهادکشاورزی افزایش قیمت گوشت گوسفندی به دلیل صادرات را رد کرد

وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: صدور مجوز صادرات دام زنده سبک کشور به منظور تنظیم بازار داخلی از اواخر سال گذشته تا اطلاع ثانوی متوقف شده و افزایش قیمت گوشت ارتباطی به صادرات دام زنده ندارد.

به گزارش ارک خبربه نقل از ایرنا ، این وزارتخانه در واکنش به ادعای مطرح شده در برخی رسانه ها مبنی بر این که صادرات دام سبک، عامل افزایش قیمت گوشت گوسفندی در بازار بوده، آورده است: به منظور تنظیم بازار داخلی گوشت گوسفندی، صدور مجوز صادرات دام سبک زنده کشور از اواخر سال گذشته تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.
این اطلاعیه می افزاید: بنابراین ادعای مطرح شده در برخی رسانه ها مبنی بر این که صادرات دام سبک، عامل افزایش قیمت گوشت گوسفندی در بازار بوده، مردود است.
این گزارش می افزاید: به منظور کنترل خروج غیرمجاز دام سبک زنده از کشور نیز این وزارت در مکاتباتی با رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و استانداران استان های مرزی، خواستار تشدید اقدامات جلوگیری و مقابله با قاچاق دام زنده از کشور شده است.
به گزارش ایرنا، آمارهای بانک مرکزی از قیمت خرده فروشی گوشت قرمز در هفته گذشته از سطح بازار نشان می دهد قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی با استخوان در میادین میوه و تره بار 378 تا 482 هزارریال و درب مغازه خرده فروشی 452 هزارریال و همچنین گوشت گوساله در میادین میوه و تره بار هرکیلوگرم 340 تا 370 هزارریال و خرده فروشی 379 هزارریال بوده است.
گزارش های میدانی خبرنگار ایرنا نیز حاکی از آن است که طی هفته اخیر هر کیلوگرم شقه گوسفندی با نرخ بین 480 تا 550 هزارریال و گوشت تفکیک شده از 550 تا 700 هزارریال در بازار خرده فروشی عرضه می شد.
این درحالیست که وزارت جهاد کشاورزی قیمت مصوب هرکیلوگرم شقه گوسفندی را 315 هزارریال و شقه گرم گوسفندی وارداتی را در نهایت 330 هزار ریال برای مصرف کنندگان اعلام کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا