فرهنگ مصرف صحیح آب باید به یک باور میان مردم تبدیل شود

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان :

فرهنگ مصرف صحیح آب باید به یک باور میان مردم تبدیل شود

 

در سومین نشست بررسی راهکارهای مقابله با کمبود آب و مشترکین پرمصرف در سال 96 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب باید در تمام فصول به طور جدی دنبال شود و در این زمینه مسئولین امر باید نهایت تلاش خود را به خرج دهند.

مهندس هاشم امینی با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف آب میان قشرهای مختلف امری بسیار دشوار است خاطرنشان ساخت: عملیات اعمال مدیریت مصرف آب با روشهای متفاوت از قبیل برپایی جشنواره های مختلف برای گروههای هدف، چاپ کتاب، بروشور، بولتن، ساخت فیلم های آموزشی، داستانی، انیمیشن، استفاده از ظرفیت رسانه های گروهی و … باید به صورت مستمر ادامه یابد تا فرهنگ صحیح مصرف آب برای تک تک مردم به یک باور تبدیل شود.

وی محدودیت منابع آبی را جدی برشمرد و تصریح کرد: محدودیت منابع آبی در سالهای اخیر موضوعی غیرقابل انکار است و مردم باید بر این امر واقف شوند که منابع آبی طی سالهای اخیر به دلیل وقوع خشکسالی دستخوش تحولات زیادی شده پس باید در چگونگی مصرف اب تجدیدنظر نمود.

مهندس امینی تعویض کنتورهای فرسوده و قدیمی را عاملی بسیار مؤثر در کاهش مصرف آب دانست و اعلام کرد: طی بررسی های اخیر حاصل شد که بعضاً در برخی از نقاط شهر هنوز کنتورهای آب مربوط به دهه های گذشته مورد استفاده قرار می گیرد.

این کنتورهای قدیمی بعضاً مصرف آب بهای مشترکین را درست محاسبه نمی کنند و این موضوع بی تأثیر در مدیریت مصرف آب نمی باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به کاهش هدررفت شبکه آب گفت: در سالهای اخیر شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اجرای عملیات اصلاح خطوط انتقال، شناسایی نشتی ها در خطوط آبرسانی موفق به کاهش هدررفت آب در استان اصفهان شده است به طوریکه هم اکنون اصفهان رتبه اول کشور را در کاهش هدررفت آب دارد اما با این وجود روند کاهش هدررفت آب در اصفهان باید با قوت ادامه یابد چرا که برای هر قطره آب در اصفهان که دارای اقلیم خشک است چگونه مدیریت کردن آن بسیار حائز اهمیت است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا