امضاء تفاهمنامه توسعه خط یک و خط 3 قطار شهری بین شهرداری اصفهان و بنیاد مستضعفان

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

با پیگیری‌های مدیران شهری و استانی اصفهان صورت گرفت؛
امضاء تفاهمنامه توسعه خط یک و خط 3 قطار شهری بین شهرداری اصفهان و بنیاد مستضعفان
تفاهمنامه خط 3 و توسعه خط یک قطارشهری اصفهان بین شهرداری اصفهان و بنیاد مستضعفان کشور، با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور، استاندار اصفهان، شهرار و مدیران شهری و همچنین مدیران سازمان قطارشهری اصفهان به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان قطارشهری اصفهان و حومه، تفاهمنامه خط 3 و توسعه خط یک قطارشهری اصفهان بین شهرداری اصفهان و بنیاد مستضعفان کشور، با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور، استاندار اصفهان، شهرار و مدیران شهری و همچنین مدیران سازمان قطارشهری اصفهان به امضا رسید.
پیرو تفاهم نامه بین شهرداری اصفهان و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای خط 3 و توسعه خط یک متروی اصفهان، در جلسه‌ای باحضور دکتر رسول زرگرپور، استاندار اصفهان مهندس سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستصعفان کشور، شهردار و رئیس شورای شهر اصفهان و مدیران سازمان قطارشهری اصفهان، تفاهمنامه‌ای در خصوص عملیات اجرایی سازه تونل، پل و ایستگاه‌های توسعه خط یک از ایستگاه قدس تا مقابل دانشگاه صنعتی اصفهان به طول تقریبی ۵.۴ کیلومتر و احداث سازه تونل و ایستگاه‌های خط سه از میدان آزادی تا پایانه جنوب غرب اصفهان به طول ۸.۸ کیلومتر به امضا رسید.
استاندار اصفهان در حاشیه این مراسم به شرایط این تفاهم‌نامه اشاره و تصریح کرد: منابع مالی قراردادهای منعقده در خصوص خطوط و ایستگاه‌های فوق به‌صورت ۸۰ درصد غیرنقدی و ۲۰ درصد مابقی بصورت نقدی است که جزئیات آن مشخص شده است.
رسول زرگرپور افزود: در قراردادهای صورت گرفته نماینده شهرداری، سازمان قطار شهری اصفهان و نماینده بنیاد مستضعفان شرکت‌های وابسته خواهند بود که توسط بنیاد مستضعفان جهت طی فرایندهای لازم برای انعقاد قرارداد معرفی خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: در این قرارداد عنوان شده که به منظور تسریع در اخذ مجوز قراردادها، همکاری و اقدامات لازم توسط استانداری و شورای اسلامی شهر به‌عمل خواهد آمد.
سرپرست سازمان قطارشهری اصفهان و حومه نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت توجه به شبکه حمل و نقل ریلی درون‌شهری اصفهان گفت: تلاش اصلی سازمان قطارشهری اصفهان و حومه، ایجاد خطوط مختلف قطارشهری اصفهان بوده و به دنبال آن هستیم که به صورت موازی، خطوط مختلف را آغاز کنیم.
مهندس محمد نورصالحی تصریح کرد: با توجه به این موضوع، این تفاهم‌نامه پس از توافقات و همکاری‌های صورت گرفته امضا شده و بدون شک با امضای آن، اتفاقات خوبی در این زمینه به وقوع می‌پیوندد.
گفتنی است، پروژه توسعه خط یک قطارشهری اصفهان به طول 5.5 کیلومتر حدفاصل ایستگاه قدس(عاشق‌آباد) تا روبروی دانشگاه صنعتی، دارای 4 ایستگاه بوده و قرار است در مدت 30 ماه اجرایی شود.
همچنین خط سوم قطارشهری اصفهان که از ایستگاه آزادی آغاز می‌شود با عبور از بلوار دانشگاه و بلوار ارتش به طول 8.8 کیلومتر در شهر اصفهان، دارای 7 ایستگاه بوده و به پایانه جنوب غرب شهر اصفهان واقع در جنوب تقاطع اندیشه می‌رسد و سپس به سمت فولادشهر و زرین‌شهر، امتداد پیدا می‌کند.
خط سوم قطارشهری اصفهان دارای 57 کیلومتر طول بوده و از ایستگاه آزادی آغاز می‌شود. قرار است که این خط پس از عبور از 8.8 کیلومتر در شهر اصفهان، به مناطق و شهرهای فلاورجان، فولادشهر، ذوب‌آهن، زرین‌شهر و شهر جدید مجلسی می‌رسد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا