کشف سنگ نگاره‌ها در مناطق کوهستانی ریگان/نیازمند تیم حفاظت هستیم

پایگاه خبری ارک خبر-ریگان:

فرماندار ریگان خبر داد:

کشف سنگ نگاره‌ها در مناطق کوهستانی ریگان/نیازمند تیم حفاظت هستیم

 فرماندار ریگان از شناسایی سنگ نگاره های در مناطق کوهستانی ریگان خبر داد و گفت: تاکنون تیمی از سوی میراث فرهنگی به منظور بررسی این آثار اعزام نشده است.

ارک خبربه نقل ازمهر:امین باقری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص کشف سنگ نگاره ها در مناطق کوهستانی این شهرستان، اظهار کرد: این سنگ نگاره ها چهارشنبه هفته گذشته (چهارم مرداد) در منطقه کوهستانی کوهشاه در حوزه رودخانه گز بهمن کشف شد.

وی با اشاره به اینکه در همان روز به همراه نماینده شرق استان از این مناطق بازدید به عمل آمد، گفت: با وجود در جریان قرار دادن اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان هیچ اقدامی از سوی این دستگاه انجام  نشده است.

باقری با بیان اینکه شهرستان ریگان اداره میراث فرهنگی ندارد، بیان داشت: با توجه به ضرورت ایجاد اداره میراث فرهنگی یا نمایندگی میراث در این شهرستان پیگیری ها و نامه نگاری های زیادی صورت گرفته است که تاکنون نتیجه بخش نبوده است.

فرماندار ریگان عنوان کرد: ما برای حفاظت از این سنگ نگاره ها نیاز به یگان حفاظت داریم و هنوز هیچ تیمی از مرکز استان برای این منظور  به منطقه اعزام نشده است.

وی با اشاره به اینکه قدمت این سنگ نگاره ها هنوز مشخص نشده است، گفت: در حال حاضر دو نیروی عادی بدون هیچ گونه امکاناتی در حال حفاظت از منطقه هستند که این میزان نیروی انسانی جوابگو نیازها نیست.

دکمه بازگشت به بالا