133 نفر بر اثر توفان در فیلیپین جان باختند

پایگاه خبری ارک خبر-کوالالامپور:

رانش زمین یک روستا را مدفون کرد/

133 نفر بر اثر توفان در فیلیپین جان باختند

 مقام های مقابله با بلایای طبیعی و پلیس فیلیپین اعلام کرد که تاکنون 133نفر بر اثر رانش زمین، سیل و توفان در جنوب این کشور کشته شده اند و از سرنوشت دستکم 64 نفر دیگر همچنان خبری در دست نیست.

به گزارش ارک خبربه نقل از ایرنا این مسئولان اعلام کرده اند که بیشتر قربانیان در به جزیره ‘میندانائو’ در جنوب این کشور زندگی می کردند.
تارنمای ‘اینکوایرر’ به نقل از ‘ریان کابوس’ از مقامات شهری ‘توبود’ خبر داد:یک روستا در این منطقه پس از بارش شدید باران و وقوع رانش زمین به طور کامل در زیر گل و خاک مدفون شده است، اگرچه به دلیل توفان شدید قادر به ارسال نیروهای کمکی نیستیم.
نخستین نشانه های وقوع توفان در بخش جنوبی فیلیپین از دو روز پیش و پس از غرق شدن یک قایق حامل 250 سرنشین اعلام شد.
توفان استوایی ‘تمبین’ که در فیلیپین به آن ‘وینتا’ گفته می شود از روز گذشته بخش های جنوبی فیلیپین را در نوردیده است.
این توفان که درساعات نخستین امروز 80 کیلومتر در ساعت سرعت داشت اکنون به سوی استان ‘پالاوان’ در جنوب غربی فیلیپین در حال حرکت است و پیش بینی می شود تا روز دوشنبه از این کشور خارج شود.
این توفان که باعث قطعی برق و وسایل ارتباطی شده، تلاش تیم های امداد و نجات را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است.
فیلیپین سالانه مورد هجوم بیش از 20 توفان قرار می گیرد، که این توفان ها علاوه بر تلفات جانی گسترده، خسارات زیادی نیز بر بخش های مختلف این کشور وارد می سازند.
هفته گذشته وقوع توفان ‘کای-تاک’ در مرکز فیلیپین باعث کشته شدن دستکم 46 نفر و همچنین ناپدید شدن دهها نفر دیگر شد.
در یکی از پرتلفات ترین حوادث طبیعی سالهای اخیر فیلیپین، در سال 2013 توفان ‘هایان’ باعث مرگ هشت هزار نفر و همچنین آوارگی 200 هزار نفر دیگر در این کشور شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا