بهره گیری از تجربه و انديشه پیشکسوتان شکوفایی شرکت را رقم می زند

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

مديرعامل ذوب آهن اصفهان

بهره گیری از تجربه و انديشه پیشکسوتان شکوفایی شرکت را رقم می زند

پيشكسوتان ذوب آهن اصفهان كه بانيان اصلي صنعت فولاد كشور هستند يكشنبه 26 آذرماه به همت مديريت روابط عمومي در سالن اجتماعات ساختمان فروش شركت ، در محفلی صمیمانه گرد هم آمدند و ضمن مرور خاطرات خود جهت بررسي مشكلات و ارائه راهكار براي پيشرفت شركت و همچنين مشكلات بازشستگان صنعت فولاد و حل آن به تبادل نظر پرداختند .

مهندس ايرج اصلاني كه سالها در ذوب آهن اصفهان در بخش هاي توسعه و بهره برداري فعاليت نموده و به عنوان مديرعامل اين شركت را هدايت كرده است ، طي سخناني ، تلاشگران صنعت فولاد كشور را ،‌افرادي شايسته و پرتلاش دانست و گفت : ذوب آهني ها در سخت ترين شرايط و با كمترين امكانات ،‌معادن كشور را راه اندازي كردند و آسيب هاي بسياري ديدند كه امروز و در سنين سالخوردگي آنها را بامشكلات بسياري مواجه كرده است .

وي افزود : با توجه به خدماتي كه اين تلاشگران ارائه داده اند ،‌بايدشرايطي فراهم نمود كه اين پيشكسوتان عرصه صنعت كشور ،‌دغدغه معيشت نداشته باشند و كرامت آنها حفظ شود .

مهندس محمد رضا فرقداني معاون بهره برداري و مديرعامل اسبق ذوب آهن نيز در سخنان خود به اهميت تصميمات مديريتي در بهبود شرايط شركت پرداخت و گفت : ريشه بسياري از مشكلات ذوب آهن به تصميماتي باز مي گردد كه بدون در نظر گرفتن شرايط فني و مهندسي اتخاذ شده است . در سالهاي اوليه فعاليت ذوب آهن ، كوره بلند شماره يك در حالي آغاز به كار نمود كه باتري شماره يك پيش از آن فعاليت مي كرد و كوره بلند شماره 2 نيز در حالي آغاز به كار كرد كه با ذخيره 700 هزارتني كك پشتيباني مي شد . اما متاسفانه كوره شماره 3 بدون باتري 3 و در حالي كه باتري هاي شماره يك و دو شرايط خوبي نداشتند افتتاح شد و زيان بسياري متوجه ذوب آهن ساخت .

مهندس حسين آذربايجاني معاون بهره برداري و قائم مقام مديرعامل ذوب آهن در سالهاي دهه 60 نيز از وضعيت كنوني پرداخت حقوق بازنشستگان گلايه كرد و گفت  : زحمات اصلي را كارگراني متحمل شدند كه در سخت ترين شرايط ،‌ چرخ هاي اين صنعت را به گردش درآوردند و توليد ملي را رقم زدند اما امروز كه با مشكلات بسيار مواجه هستند ، حتي حقوق ماهانه خود را نيز با تاخير فراوان دريافت مي كنند و همواره بايد با اعتراض به حقوق خود برسند كه اين امر زيبنده كشور اسلامي ما نيست.

مهندس صادقي مدير عامل شركت كه طي سال هاي 69 تا 76 نيز سكان هدايت اين مجتمع عظيم صنعتي را بر عهده داشت و خود از پيشكسوتان اين عرصه است ، طي سخناني ، ذوب آهن اصفهان را پايه صنعت كشور دانست و گفت : مديران صنعت فولاد كشور طي نيم قرن گذشته سرمايه هاي مهم ،  با دانش و تجربه ارزشمند و بي همتا محسوب می شوند .

مدير عامل شركت تاثيرات مثبت و بركات حضور تلاشگران ذوب آهن در ساير صنايع را بسيار موجب افتخار و مباهات دانست و افزود : ذوب آهن اصفهان براي شكوفايي مجدد به انديشه و تفكر اين پيشكسوتان صنعت فولاد نياز مبرم دارد .

وي تصریح کرد : پس از پيروزي انقلاب اسلامي ، تلاش بسيار صورت گرفت تا وابستگي اقتصادي كشور به فروش نفت كاهش يابد . اين امر در ذوب آهن اصفهان به خوبي اجرا شده و اين شركت نه تنها در گذشته نيازي به كمك دولت نداشت بلكه با سرمايه مالي و تخصصي خود صنايع فولادي كشور را ايجاد نمود .

وي خاطر نشان کرد : امروز نيز صنايع فولادي بزرگ كشور از روش احياء مستقيم بهره مي گيرند و از یارانه انرژي برخوردار هستند اما ذوب آهن نه تنها چنين حمايتي را ندارد بلكه با خريد ذغال سنگ داخلي و … به دولت يارانه نيز مي دهد .

مهندس صادقي توانمندي هاي  ذوب آهن در شكل گيري صنايع فولادي كشور را حاصل دانش و تخصص پيشكسوتاني دانست كه امروز نيز در جای جای كشور خدمات فني ، مهندسي و مديريتي را ارائه می دهند.

مدير عامل شركت ابراز اميدواري نمود : اين گردهمايي تداوم يابد و شرايطي فراهم شود تا از انديشه و تجربه بانيان صنعت فولاد كشور در جهت شكوفايي مجدد ذوب آهن بهره گرفته شود .

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا