فعالیت ادارات در ۷ شهر خوزستان تا ساعت ۱۳ اعلام شد

پایگاه خبری ارک خبر-خوزستان:

به علت شدت یافتن پدیده گرد و غبار؛

فعالیت ادارات در ۷ شهر خوزستان تا ساعت ۱۳ اعلام شد

بنا بر اعلام مدیریت بحران استانداری خوزستان، فعالیت ادارات و دستگاه های اجرایی اهواز و ۶ شهرستان دیگر استان به علت گرد و خاک تا ساعت ۱۳ است. 

به گزارش ارک خبربه نقل از مهر، از ساعتی قبل با بروز پدیده گرد و غبار شدید که منشا آن داخلی است، اهواز در هاله ای از گرد و غبار محو شد و دید افقی به پائین ترین سطح خود رسیده است. در همین زمینه مدیریت بحران استانداری خوزستان، فعالیت ادارات و دستگاه های اجرایی اهواز و ۶ شهرستان دیگر استان به علت گرد و خاک تا ساعت ۱۳ اعلام کرد.

بر همین اساس، به علت آلودگی و گرد و غبار موجود ادارت شهرستانهای اهواز، باوی، حمیدیه، کارون، ماهشهر، دشت آزادگان و رامشیر تا ساعت ۱۳ امروز فعالیت می کنند.

مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان در همین زمینه اعلام کرده است که به علت وزش بادهای قابل ملاحظه تا نسبتا شدید، شاهد فعالیت کانون های داخلی گردوخاک، کاهش دید افقی و افزایش غلظت آلاینده در اهواز و حومه و نیز مناطقی از جنوب و غرب استان از اواسط امروز هستیم..

کلیه مدارس شهر های اهواز، کارون، باوی، حمیدیه، رامشیر، دشت آزادگان و بندرماهشهر نیز در نوبت ظهر امروز تعطیل شد ولی ادارات و دانشگاه ها هنوز تعطیل نشده اند.

توصیه می‌شود؛ بیماران قلبی و ریوی در این شرایط ضمن مصرف به موقع داروهای خود، به هیچ وجه در معرض هوای بیرون قرار نگیرند و از منزل تا برطرف شدن کامل آلودگی هوا بیرون نیایند. همچنین افرداد عادی در صورت کار ضروری داشتن و نیاز به خروج از منزل، حتماً از ماسک استاندارد (ماسکهای مخصوص گرد و غبار) استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا