ایمنی و انضباط کاری در پالايشگاه حرف اول و آخر را مي زند

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

مدیر عامل شرکت پالایش نفت اصفهان در جمع کارکنان جدید الاستخدام
ایمنی و انضباط کاری در پالايشگاه حرف اول و آخر را مي زند
چاوشی در محل همایش شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: هر صنعتي شرايط خاص خود را دارد و پالايشگاه اصفهان به ويژه در بخش توليد، نيازمند نيروهاي هوشيار و منضبط است.
                وی با اشاره به اینکه، کوچکترین غفلت و بي توجهي فاجعه آميز است، خطاب به همكاران جديدالاستخدام اظهارداشت: استاندارد و ريسك هاي شركت بالا است و مهم ترين توصيه من با تجربه كاري بيش از ۳۰ سال،  به  افرادي كه تازه  در عرصه عملياتي پالايشگاهي وارد مي شوند؛ سر لوحه قراردادن  الزامات ايمني و انضباط كاري است، تا ان شاا… شركت را به سمت پيشرفت بيشتر سوق دهند.
               مدیر عامل شرکت پالایش نفت اصفهان با بیان اينکه اين شرکت براي پروژه هاي جديد كه به منظور ارتقاء كيفيت و بهبود فرآورده هاي خود با رويكرد زيست محيطي و اقتصادي و به بيان ديگر به روزرساني جهاني محصولات، اقدام به جذب نيرو نموده است،تصريح نمود: پالايشگاه، ابتداي سال مبادرت به انتشار آگهي جذب ۱۶۰ نفر نيروي انساني براي واحدهاي عملياتي كرد كه البته به دليل معضلات بيكاري،  با ثبت نام بيش از ۱۴ هزار نفر مواجه گرديد و در نهايت پس از آزمون و مصاحبه هاي مختلف،  نفرات برگزيده به شركت پالايش نفت اصفهان راه يافتند . لازم به ذكر است  استخدام نيروي جديد  براي  سالهاي آتي نيز در برنامه هاي شركت لحاظ شده كه  در زمان خود،  اجرايي خواهد شد.
      چاوشی همچنین به معرفی اجمالي وزارت نفت و در نهايت پالايشگاه اصفهان پرداخت و گفت: شرکت پالايش نفت اصفهان نخستين  شرکتي است که در سال ۵۸ و پس از انقلاب شكوهمند اسلامي و به دست نيروهاي متخصص داخلي راه اندازي گرديد و البته پس از آن، اين تجربه براي راه اندازي پالايشگاه هاي ديگر تكرار شد. اين شركت  در زمان جنگ تحميلي، با تغيير كاربري و انجام پروژه هايي،  ظرفيت تصفيه نفت خام را  از ۲۰۰ هزار به ۳۸۰ هزار بشكه رساند.
     وی با عنوان این مطلب که پالایشگاه اصفهان از سال ۱۳۸۷ به بخش خصوصي واگذار گرديد و اگر چه هنوز با وزارت نفت مرتبط است، اما قوانين ويژه خود را دارد و استخدام کنوني تابع وزات نفت نيست ؛  به طبع با شرايط خاص خود اداره مي شود بنابراين  نيروهاي جديدالاستخدام تابع قوانين و مقررات شرکت و قوانين كار هستند، افزود:  شما پس از گذراندن دوره هاي آموزش عملي و HSE  در واحدهاي عملياتي مشغول به كار خواهيد شد. به شما توصيه مي كنم حضور در پالايشگاه را فرصتي براي پيشرفت خود بدانيد كه چرا كه با فعاليت در پالايشگاه دچار روزمرگي نمي شويد، بلكه هر روز تجربه جديدي كسب مي كنيد. مسير موفقيت براي كساني كه مصمم به كار و كسب و تجربه و تنظيم شغلي خويش در پالايشگاه اصفهان هستند، به همراه مزاياي كار،  روشن است كه با رعايت قوانين عملي خواهد شد. با اينكه ادعا نمي كنيم بهترين سيستم كاري  را در شركت  پياده كرده ايم ، اما با قاطعيت اعلام مي نماييم شرايط بسيار مناسبي براي افراد مصمم به پيشرفت در شركت وجود دارد. پس سعي كنيد با توجه ويژه به ايمني و نظم خود را با شرايط كار وفق دهيد.
چاوشی همچنین به پروژه های اجرا شده و در حال اجراي شرکت اشاره نمود و تصريح کرد: در حال حاضر ۹۰۰ ميليون يورو پروژه فعال داريم و نزديک به ۲ ميليارد پروژه در حال پيگيري. كه همگي در جهت اقتصاد كشور و محيط زيست انجام مي شود.
وی یکی از شاهکارهاي فعاليت شرکت را ساخت راهبردي ترين كاتاليست در صنعت پالايش دانست و گفت: اين اتفاق در اوج تحريم ها صورت گرفت و در حالي كه  ساخت اين كاتاليست،  تنها در انحصار دو  كشور در جهان بود،  با انجام
پروژه های تحقیقاتی، بومي سازي کاتاليست با موفقيت انجام شد و پس از آن، محصول توليدي توسط ديگر شرکت هاي پالايشي خريداري گرديده  و مورد بهره برداري قرار گرفت.
رئیس روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان نيز طي سخناني ضمن خير مقدم به کارمندان جديد الورود اظهار داشت: شرکت پالايش نفت اصفهان يكي از شركت هاي معظم پالايشي در كشور است كه از جايگاه ويژه اي در بين ديگر شركتها برخوردار است.
محمد صادق حاجیان ادامه داد: پالایشگاه اصفهان همزمان با پیروزي انقلاب اسلامي با عنوان “پالايشگاه طلايي” مورد بهره برداري قرار گرفت و در طول عمر خود از سال ۱۳۵۸ تا کنون خاطرات تلخ و شيرين بسياري را به همراه دارد.
 وی تصریح نمود: این شرکت در طول دوران دفاع مقدس بارها مورد تهاجم دشمن قرارگرفت ولي هرگز فعاليت خود را متوقف نکرد و با اهداء ۱۵ شهيد و ايثارگريهاي صنعت مردان، بزرگترين  سرمايه کشور را حفظ نمود. حال شما جوانان كه نخبگان و برجستگان صنعت محسوب مي شويد. بايد دنباله رو و امانت دار ثمره  پرتلاش آن عزيزان باشيد. كمر همت را محكم ببنديد و براي كسب روزي حلال با نيت الهي به پيش برويد. اميد كه  خداوند منان راهبر و كمك رسان همه بندگان خالص خود باشد.
دکمه بازگشت به بالا