رشد۱۶۳ درصدی پرداخت زکات خیران اصفهانی

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

رییس اداره زکات کمیته امداد استان اصفهان عنوان کرد:
رشد۱۶۳ درصدی پرداخت زکات خیران اصفهانی
خیران اصفهانی ۱۳میلیارد و ۵۳۷میلیون تومان در هشت‌ماهه سال جاری زکات پرداخت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶۳ درصد افزایش داشته است.
رییس اداره زکات کمیته امداد استان اصفهان گزارشی از زکات جمع‌آوری‌شده هشت‌ماهه امسال را در این استان ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد،حجت‌الاسلام غلامحسین رنجبر، رییس اداره زکات کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به اینکه مردم این استان بیش از ۱۳میلیارد و ۵۳۷میلیون تومان در سال جاری زکات مال پرداخت کرده‌اند گفت: زکات پرداختی خیران نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۶۳ درصد افزایش داشته است.
وی اعلام کرد: زکات پرداختی نیکوکاران در اولویت نخست برای رفع مشکلات مددجویان و افراد نیازمند هزینه می‌شود و بخش دیگر برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عام‌المنفعه در همان منطقه مصرف می‌شود.
حجت‌الاسلام رنجبر با تأکید بر اینکه درآمد حاصل از زکات در سرفصل‌های مهمی هزینه می شود، افزود: زکات پرداختی برای رفع مشکلات معیشتی، درمانی، تحصیلی، تعمیر و ساخت مسکن، تهیه جهیزیه و سایر نیازهای اساسی مددجویان هزینه شده است.
وی درباره جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان گفت: بیش ۸۷هزار خانوار مستمری‌بگیر با جمعیت ۱۵۰هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند و از زکات جمع آوری شده کمیته امداد بهره مند می شوند.
وی در پایان با اشاره به حسن اعتماد مردم به امدادعنوان کرد: اعتماد مردم موجب شده تا همواره شاهد افزایش کمک خیران و تسریع درروند رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان در مسیر توانمندسازی آن‌ها باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا