500 تن فولاد ایران برای نخستین بار به عراق صادر شد

پایگاه خبری ارک خبر-تهران:

500 تن فولاد ایران برای نخستین بار به عراق صادر شد

سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: برای نخستین بار و از طریق تالار صادراتی بورس کالای ایران، 500 تن میلگرد فولادی استاندارد ایران به عراق صادر شد.

به گزارش ارک خبربه نقل ازایرنا ا، «ناصر بهزاد» رایزن بازرگانی ایران در عراق در این باره گفت: اوایل هفته 500 تن سبد میلگرد مخلوط شرکت فولاد روهینا جنوب در تالار صادراتی بورس کالای ایران به قیمت 500 دلار برای هر تن تحویل درب کارخانه عرضه شد.
وی اظهار داشت: این محصول با تقاضای 500 تنی مواجه شد و به قیمت پایه و به مقصد عراق معامله و صادر شد.
بهزاد افزود: صادرات به مقصد عراق از درگاه بورس کالا افق‌های نوینی در تجارت 2 کشور فراروی تجار و فعالان بازار گشوده تا با استفاده از این فرصت بی بدیل توسعه صادرات کالاهای استاندارد محقق شود.
رینگ صادراتی بورس کالا آماده پذیرش کالاهای با کیفیت عراقی برای عرضه به بازار ایران نیز هست.
به گزارش ایرنا، ظرفیت مجتمع فولاد روهینا جنوب تولید کننده میلگرد فولادی در گام نخست حدود 500 هزار تن میلگرد در سال است که این ظرفیت در سه گام تا 1،5 میلیون تن افزایش خواهد یافت ضمن اینکه ظرفیت تولید این کارخانه در یک برنامه 2 ساله تا حدود سه میلیون تن نیز خواهد رسید.
فاز نخست این کارخانه فروردین ماه امسال با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر صنعت،معدن و تجارت و دیگر مسئولان کشوری افتتاح شد.
بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، تراز تجاری ایران در بخش فولاد در سال 2016 با 971هزار تن به بالاترین میزان در 10 سال اخیر رسید و جایگزین ترکیه در رتبه نخست منطقه شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا