مدارس اصفهان و 9 شهر دیگر استان دوشنبه تعطیل است

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

درپی تشدید آلودگی هوا؛

مدارس اصفهان و 9 شهر دیگر استان دوشنبه تعطیل است

بدنبال انباشت آلاینده ها و افزایش آلودگی هوا، مدارس ابتدایی شهر اصفهان و 9 شهر دیگر این استان روز دوشنبه تعطیل اعلام شد.

به گزارش ارک خبربه نقل از ایرنا، این تصمیم امروز ( یکشنبه) در کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوا در استانداری اصفهان اتخاذ و اعلام شد.
خاطرنشان می شود، امروز نیز به دلیل آلودگی هوای اصفهان، مدارس ابتدایی این شهر و 9 شهر دیگر این استان تعطیل بود.
بر این اساس فردا ( دوشنبه ) مهدکودک ها و مدارس ابتدایی 6 ناحیه آموزش و پرورش اصفهان و همچنین شهرهای شاهین شهر، زرین شهر، فولاد شهر، مبارکه، خمینی شهر، نجف آباد، فلاورجان، پیر بکران و برخوار تعطیل است.
در این کارگروه همچنین بر خودداری از فعالیت های ورزشی انفرادی – همگانی و باشگاهی در محیط های باز در روزهای یاد شده، رعایت الگوی صحیح مصرف سوخت در منازل مسکونی و واحدهای صنفی و صنعتی، استفاده نکردن از خودروهای شخصی و استفاده از وسایل حمل و نقل همگانی توسط شهروندان، تردد نکردن خودروها در محدودهای ترافیکی زوج و فرد تاکید شد.
الزام به رعایت توصیه های بهداشتی و سلامت برای گروه های حساس و آسیب پذیر، رعایت طرح زوج وفرد خودروها در محدوده مرکزی شهر، تشدید برخورد پلیس راهنمایی و رانندگی با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی و فرسوده، محدود کردن فعالیت واحد های آلاینده و تشدید برخورد با واحد های صنعتی و صنفی با پتانسیل آلایندگی، ایجاد پایگاه های سیار سلامت در میدان های شهری توسط دانشگاه علوم پزشکی جهت ارائه راهنمایی های سلامت در شرایط آلودگی هوا از جمله توصیه هایی بود که در این کارگروه اعلام شد.
اصفهان به همراه شماری دیگری از کلان شهرهای ایران در شمار مناطق آلوده از نظر هواست که این معضل در فصول سرد به دلیل ایستایی و یا پدیده وارونگی دما افزایش می یابد.
وضعیت کیفی هوای اصفهان از 24 ساعت گذشته تا ساعت 16 عصر امروز یکشنبه 10 دی با میانگین 177 در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا