برگزاری همنت فاضلاب به منظور یافتن راه حل چالش صنعت فاضلاب در اصفهان

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

برگزاری همنت فاضلاب به منظور یافتن راه حل چالش صنعت فاضلاب در اصفهان

درجلسه توجهی برگزاری همنت  فاضلاب که با حضور اساتید دانشگاه صنعتی ،نمایندگان پژوهشگاه آب وفاضلاب و نمایندگان شرکت  آب و فاضلاب استان اصفهان  در سالن شیخ بهایی آبفااستان اصفهان برگزار شد مجتبی قبادیان معاون منابع انسانی وبهبود مدیریت شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت:  همنت یک رویداد کارآفرینی سه مرحله ای، مبتنی بر شـــرایط بومی اقتصــادی و کارآفرینی در هر منطقه است. این رویداد از پنل بیان فرصت ها و یا با طرح مسأله شروع شده و طی آن افراد سعی می کنند برای خلق ارزش و نیــز نشان دادن توانمندی خود به سرمایه گذار و یا صاحبان مسأله ایده پردازی کنند، تشکیل تیم بدهنـد و اگر توانستند آن را به یک مدل کسب و کار تکــــرارپذیر و با ارزش افزوده تبدیل نمایند.
وی افزود:توجه به توسعه و صنعتی شدن جوامع و تغییر اقلیم که منجر به کاهش منابع آب در دسترس در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایران شده است، توجه به فاضلاب و مدیریت صحیح آن، به عنوان یک منبع آبی دائم و مطمئن اهمیت بسیاری یافته است.همچنین اثرات زیان بار مدیریت ناصحیح فاضلاب بر محیط زیست و بهداشت عمومی بیش از پیش اهمیت ارائه راهکارهایی برای حل معضلات مربوط به این بخش را روشن می‌کند.با وجود پژوهش‌ها و اقدامات گوناگون و عمده در خصوص مسائل مربوط به فاضلاب، همچنان راهی طولانی برای رسیدن به اهداف مد نظر در پیش است. برای غلبه بر چالش‌های پیش رو مدیران، متخصصان، علاقه‌مندان و  نیز تمام مردم می‌بایست هر کدام وظیفه خود را در قبال این چالش‌ها به درستی دانسته و به آن عمل نمایند.
قبادیان اعلام کرد: به دنبال برگزاری موفق هم نت آب در مهرماه 95  به همین دلیل در بهمن ماه امسال شاهد برگزاری رویداد هم نت فاضلاب خواهیم بود. این رویداد سه روزه توسط پژوهشکده آب و فاضلاب دانشگاه صنعتی اصفهان، بنیاد نخبگان استان اصفهان و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد گردید.
وی با اشاره به هدف از برگزاری همنت فاضلاب اظهار داشت: در برگزاری  هم نت فاضلاب به دنبال بررسی چالش‌ها و فرصت‌های موجود در این صنعت به منظور خلق ارزش و ارتباط با سازمان های ذیربط و پیگیری موضوع تا یافتن راهکارهایی نو و تبدیل آن به مدل های قابل اجرا و تکرارپذیر هستیم.هدف اصلی این رویداد تشریح و یافتن راه حل چالشهایی در صنعت فاضلاب با محورهای زیر است.کنترل و حذف سوسری ها در شبکه فاضلاب،کنترل و حذف بو در شبکه‌های جمع آوری و تصفیه خانه‌های فاضلاب،بهسازی و بازسازی شبکه‌های فاضلاب با تاکید بر بومی سازی روش‌ها،کنترل خوردگی در شبکه فاضلاب،حذف جلبک با استفاده از دانش بومی،بهبود فرآوری لجن و کاهش حجم آن،بومی سازی ساخت تجهیزات مرتبط با تصفیه فاضلاب،متناسب سازی ساخت پکیج تصفیه فاضلاب خانگی با نیازها و دانش روز و  ارتقاء کیفیت پساب خروجی از نقطه نظر بارمیکروبی است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا