سه واکسن جدید طیور در سبد تولیدات موسسه رازی قرار گرفت

پایگاه خبری ارک خبر-البرز:

معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه رازی:

سه واکسن جدید طیور در سبد تولیدات موسسه رازی قرار گرفت

 معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه رازی از تولید و عرضه سه واکسن جدید توسط این موسسه خبر داد.

به گزارش ارک خبربه نقل از مهر، دکتر علی اسحاقی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص واکسن های در دست تولید این موسسه اظهار کرد: کار تحقیقات و پژوهش بر روی سه واکسن جدید طیور در موسسه رازی به انجام رسیده که یکی از این واکسن ها دارای مجوز از سازمان دامپزشکی است و به زودی به بازار عرضه می شود و دو واکسن دیگر در مرحله نیمه صنعتی قرار دارند.

وی گفت: واکسن سه گانه غیرفعال نیوکاسل، آنفلوآنزا و گامبورو که محتوی آنتی ژن های نیوکاسلv۴، آنفلوانزای H۹N۲  و گامبورو IR۰۷ قابل مصرف برای طیور در همه سنین است و سه گانه بودن این واکسن موجب می شود ایمن سازی طیور علیه سه بیماری با یک واکسیناسیون انجام شود و استرس ناشی از واکسیناسیون در طیور کاهش یابد این واکسن اکنون در مرحله نیمه صنعتی قرار دارد.

دکتر اسحاقی واکسن برونشیت عفونی سویه IR۱۲IR، سروتیپ ۷۹۳.B را دیگر واکسن جدید موسسه رازی نام برد و افزود: این واکسن محتوی ویروس تخفبف حدت یافته برونشیت عفونی سویه IR۱۲IT سروتیپ۷۹۳.B است و برای ایمن سازی فعال علیه بیماری برونشیت عفونی در اثر ویروس ۷۹۳.B  (۴.۹۱) در ماکیان توصیه می شود.

معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه رازی یادآور شد: این واکسن در گله های طیور از سن حدود دو هفته توصیه می شود و با بسته بندی حاوی ویال های ۱۰۰۰ و یا ۲۵۰۰ دزی به همراه درپوش های آسان بازشو تا سال آینده وارد بازار می شود.

وی واکسن آبله قناری را دیگر واکسن جدید این موسسه اعلام کرد که مجوز تولید آن از سازمان دامپزشکی اخذ شده و به زودی تولید آن آغاز و در بازار مصرف عرضه می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا