شرکت های گاز استانی در رشد و توسعه اقتصادی کشور نقش بسزایی دارند

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

شرکت های گاز استانی در رشد و توسعه اقتصادی کشور نقش بسزایی دارند

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت روز سه شنبه 19 دی ماه در شرکت گاز استان اصفهان در جمع مدیران این شرکت، بیان داشت:شرکت های گاز استانی گام‌های بسیار موثری در جهت رشد، توسعه‌ و اقتصاد کشور برداشته اند و در رفاه عمومی و اقتصاد کشور نقش استراتژیک دارند.

حبیب اله بیطرف، با اشاره به اینکه خدمات شرکت های گاز استانی ازاهمیت بالایی برخوردارند و خدمات این شرکت ها در وضعیت معیشت آحاد مردم تاثیر گذار است ، افزود: مجموعه اقدامات و سطح خدمات گازرسانی که در سطح استان مشاهده می شود بیانگر تعهد، توانمندی و تلاش مجموعه کارکنانی است که دلسوزانه فعالیت می کنند.

وی، با اشاره به تلاش بی‌وقفه کارکنان گفت: شرکتی که سرآمدی در عملیات، بهبود عملکرد اقتصادی و ارتقاء بهره وری را به عنوان استراتژي هاي اصلي خود قرار داده است، نشان می دهد این شرکت استراتژیک کار می کند و دارای برنامه و اهداف راهبردی است.

وی در ادامه افزود: با توجه به وجود صنایع عمده و جزء مختلف، نیروگاه ها و جمعیت کلان استان اصفهان، گاز طبیعی در روند تولید برای شرکت‌ها و سازندگان و سلامت محیط زیست این استان یک نعمت مهم و ارزشمند است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان مهمترین هدف شرکت ملی گاز ایران، عنوان داشت: هدف تامین گاز مورد نیاز کشور و صادرات است که امیدواریم با برنامه‌ریزی و همدلی تمام دستگاه‌ها و همچنین تکمیل طرح های توسعه ای کشور، در کوتاه‌ترین بازه زمانی این مهم محقق گردد.

وی یادآور شد: با مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی دقیق تمام مسائل و مشکلاتی که ممکن است در آینده رخ دهد را برطرف نماییم و در مسیر سربلندی و عزت کشور حرکت کنیم.

بی‌طرف در ادامه خاطرنشان کرد: در قراردادهای آینده حوزه نفت و گاز کشور، باید از توان و ظرفیت سازندگان داخلی استفاده نماییم و سازندگان داخلی می توانند ازاین فرصت‌های به وجود آمده درجهت کسب توانایی و مهارت در سطح جهانی شکوفا شوند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت اظهار داشت: فعالیت‌های عظیم شرکت ملی گاز ایران اکنون فرامرزی شده و رشد و توسعه‌ آن، تاثیر بسیار مهمی در اقتصاد منطقه‌ای و جهانی دارد که این خود، نکته‌ای بسیار مهم و حیاتی است.

پس از سخنان مهندس بیطرف ، مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان، با بیان اینکه شرکت گاز استان اصفهان، از سال  1377 بطور مستقل از منطقه دو عملیات انتقال گاز خدمات گاز رسانی را در سطح استان آغاز کرده گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار و 111کیلومتر خط انتقال گاز، 929 ایستگاه تقلیل فشار و حفاظت از زنگ ، بیش از 26هزار کیلومتر شبکه گازرسانی، یک میلیون و هشتصد و 830هزار انشعاب  و اشتراک پذیری بیش از1 میلیون و 707 هزار مشترک در سطح استان اجرایی شده است .

وی، افزود: بهره‌مند ی 48 شهرک صنعتی  و 8 هزار و600 واحد صنعتی ، 156 جایگاه CNG و 5نیروگاه، 103 شهر از مجموع 107 شهر استان  و 1338 روستا از مجموع 1448 روستای مشمول گازرسانی از گاز طبیعی مهمترین سطح خدمات گازرسانی این شرکت درسطح استان را بیان می کند.

علوی گفت: خوشبختانه با این میزان حجم خدمات گازرسانی درسطح استان در حال حاضر بالغ بر 99.6درصد از خانوارهاي شهري و95 درصد از خانوارهاي روستايي  سطح استان  تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، سرآمدی درعملیات، بهبود عملکرد اقتصادی، ارتقاء بهره وری  را استراتژي هاي اصلي این شركت عنوان کرد و افزود: این شركت با تكيه بر كاركنان متعهد و تأمين كنندگان توانمند خویش، در زمینه ارایه خدمات مستمر و ایمن توزيع گاز طبيعي از طريق برنامه ریزی، طراحي، اجرا، بهره برداري و نگهداري شبكه ها و تأسيسات گازرساني، جهت رفع نياز و رفاه مشتركين خانگی، صنعتی و عمومی در سطح استان، با رعایت استانداردها و ضوابط فني فعاليت مي نمايد.

وی، برخی از پروژه هاي بهبود ناشي ازخودارزيابي در سالهاي اخير را شامل؛ استقرار سامانه هوشمند نشت یابی، رويكردBSC (balance score card)، استقرار نظام جامع ارتباط و مديريت مشتري (CRM)، توسعه نظام نگهداري و تعميرات در نرم افزار TMMS (total management maintenance system) برای اولین بار در کشور عنوان کرد و گفت: بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر با راه اندازی سیستم فتوولتائیک ،احداث تصفیه پساب و استفاده در فضای سبز شرکت جاری سازی پروژه آبیاری فضای سبز به روش قطره ایی در ادارات، پياده سازي نرم افزار AVL، پياده سازي نرم افزار كنترل پروژه، تهيه آرشيو الكترونيك و راه اندازي دفاتر پيشخوان برخی از مهمترین اقدامات کلیدی مستقر در این شرکت می باشد.

شایان ذکر است، دراین جلسه، مهندس گلستانه ، مدیرمنطقه دو عملیات انتقال گاز، ضمن خیرمقدم به حاضرین ، گزارشی کامل از عملکرد منطقه دو عملیات انتقال گاز ارائه نمود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا