شناسایی و برخورد با ۴۶۵ واحد صنفی عرضه‌کننده کالای قاچاق در آذربایجان شرقی

ارک خبر- عاون سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: در ۹ ماهه امسال در حوزه مبارزه با کالای قاچاق بالغ‌ بر ۱۸ هزار مورد بازرسی صورت گرفته است و برای ۴۶۵ واحد صنفی پرونده تعزیراتی تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع قانونی ارسال شد.به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، اسماعیل عطاپور با تأکید بر لزوم برخورد با پدیده قاچاق در مبادی ورودی و مرزهای کشور اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و عرصه را برای عرضه‌کنندگان و فروشندگان کالای قاچاق تنگ می‌کند.

وی ادامه داد: در 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد بازرسی 29 درصد و از لحاظ ارزش ریالی 21 درصد رشد را شاهد بودیم.

عطاپور عمده گروه کالایی کشف‌شده در آذربایجان شرقی در این مدت را لوازم‌ خانگی، طلا و جواهر، لوازم‌ آرایشی و بهداشتی، کیف و کفش و سیگار اعلام کرد.

عطاپور فرهنگ‌سازی و ترغیب و تشویق به مصرف کالاها و تولیدات داخلی را یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های اولویت‌دار اتحادیه‌های صنفی آذربایجان شرقی بیان کرد و اظهار داشت: برای جلوگیری از قاچاق کالا، با اقدام فرهنگی می‌توان نسبت به حل و فصل برخی مشکلات مربوطه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا به راهکارهای مناسبی دست‌یافت.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین از کشف بیش از یک‌تن سیر قاچاق چینی در میدان میوه و تره‌بار مرکزی تبریز طی چند روز گذشته خبر داد و گفت: متأسفانه قاچاق محصولات کشاورزی بی‌هویت، تولیدات داخل و امنیت مردم را تهدید و بازار را آشفته می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری پلیس آگاهی استان، معاونت غذا و دارو نظارت‌های مستمری را به‌صورت شبانه‌روزی انجام می‌دهند و همه شهروندان می‌توانند واحدهای اقتصادی متخلف را به سامانه 124 گزارش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا