شایسته‌سالاری و رعایت منافع عمومی، ملاک عمل در انتخاب مدیران شهرداری است

ارک خبر- شهردار تبریز با تاکید بر این‌که تلاش و خدمتگزاری باید رویه سازمانی در شهرداری داشته باشد، گفت: ملاک عمل در انتخاب مدیران، شایسته‌سالاری و رعایت منافع عمومی است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ایرج شهین‌باهر در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز، با اشاره به این‌که نباید به خاطر برخی عقده گشایی‌ها مردم را ناامید کنیم، افزود: باید به جای ماندن در انزوا، مردم را ببینیم و امید به جامعه تزریق کنیم.

وی با بیان این‌که شورای پنجم فضای امیدوارانه‌ای به جامعه تزریق کرده است، اظهار کرد: بنده دو ماه است که با حمایت این شورا، شهردار هستم و در همین مدت، توانسته ام پروژه های گذشته را علی رغم مشکلات و بدهی هایی که گریبان گیر شهرداری های کشور است، فعال کنم.

وی بیان کرد: تلاش می کنیم شفاف سازی را مرحله به مرحله و بدون تعارف، در شهرداری محقق کنیم.

شهردار تبریز تاکید کرد: معتقدم تصدی یک سمت به مدت 20 سال در یک مجموعه، صحیح نیست و اعضای شورا نیز بارها در این خصوص، تذکر داده بودند.

وی افزود: این که به خاطر تضاد تغییرات با منویات شخصی مان، حرفی بزنیم، تهمت و افترا است و افراد خاطی باید در قبال قانون پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: خود را در قبال شورا پاسخگو می دانیم اما معتقدم باید منافع عمومی را در اولویت قرار داده و از نام اشخاص، رفیق بازی و باندبازی دور باشیم.

شهین‌باهر با تاکید بر این‌که شایسته‌سالاری، ملاک عمل شهرداری در انتخاب مدیران بوده است، گفت: مدیرانی را بر سر کار آورده ام که بارها علیه بنده در دوران انتخابات، جلسه تشکیل داده بودند، اما از تمام آن مسائل، صرف نظر کرده و صرفاً توانمندی افراد را در نظر گرفته ام.

وی تاکید کرد: مشکلات زمان انتخابات شهردار را نباید به وضعیت امروز تسری دهیم، چرا که شهر، بیش از پیش، نیازمند همدلی، تفکر و خیرخواهی است.

وی گفت: با حمایت شورا، صرفاً به دنبال منافع مردم هستم و بیش از این، هیچ سهمی به کسی نخواهم داد.

گفتنی است؛ شهردار تبریز در صحن علنی شورا، با اشاره به گذشت ۶۰ روز از دوره مدیریت خود، از ارائه گزارش سه ماهه به شورا خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا