کاهش قیمت مس در بازارهای لندن و شانگهای

پایگاه خبری ارک خبر-تهران:

کاهش قیمت مس در بازارهای لندن و شانگهای

رونق بازارهای مس لندن و شانگهای صبح روز سه شنبه کمتر شد و کاهش قیمت این فلز، افزایش بهای اخیر آن را خنثی کرد، زیرا شاخص دلار که به کمترین سطح در سه سال گذشته رسیده بود، امروز بالا رفت.

به گزارش ارک خبربه نقل از ایرنا، خبرگزاری رویترز انگلیس امروز با اعلام این خبر، نوشت؛ اوایل وقت امروز، قیمت مس در بازارهای لندن و شانگهای به دلیل افزایش شاخص دلار در معاملات امروز بازار آسیا اندکی بالا رفت.
شاخص دلار که تغییرات نرخ برابری دلار آمریکا را در برابر 6 ارز اصلی (یورو، ین ژاپن، فرانک سوییس، دلار کانادا، پوند انگلیس و کرون نروژ) اندازه می گیرد، صبح امروز به 90.626 رسید که نسبت به اندازه 90.279 آن در روز گذشته که کمترین مقدار در سه سال گذشته بود، 0.4 درصد افزایش پیدا کرده است.
افزایش ارزش دلار موجب کاهش قیمت دارایی هایی می شود که به دلار قیمت گذاری می شوند، زیرا با افزایش دلار، این کالاها برای خریدارانی که واحد پولیشان ارزی جز دلار است گرانتر شده و تقاضای آنها برای کالای مذکور را کاهش می دهد.
تصمیم امروز بانک مرکزی چین برای بالا بردن متوسط نرخ برابری یوان در برابر دلار و رساندن آن به بالاترین سطح در 1.5 سال گذشته نیز به افزایش امروز قیمت مس کمک کرد و بانک استرالیا و نیوزیلند اعلام کردند که این اقدام چین به بهبود نگرش بازار کمک کرد.
قیمت سه ماهه مس در بازار فلزات لندن در ساعت 07:23 صبح امروز به وقت گرینویچ با 0.9 درصد کاهش به هفت هزار و 142 دلار و 25 سنت در هر تن رسید.
بهای مس در بازار شانگهای نیز در قراردادهایی با بیشترین حجم معامله 0.6 درصد کاهش یافت و به 54 هزار و 300 یوان (هشت هزار و 435 دلار و 61 سنت) در هر تن رسید.
ایران با داشتن 2.6 میلیارد تن ذخایر مس، چهار درصد ذخایر جهان را در اختیار دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا