فروش محصولات فولاد مبارکه در سال جاری از مرز هفت میلیون تُن می گذرد

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

فروش محصولات فولاد مبارکه در سال جاری از مرز هفت میلیون تُن می گذرد

 معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در گفت‌وگو با اخبار فلزات از فروش این شرکت تا پایان سال جاری و ثبت رکورد بیش از 7 میلیون تن برای فولاد مبارکه خبر داد.

به گزارش ارک خبربه نقل از ایرنا، ‘ محمود اکبری ‘ در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی اخبار فلزات گفته است: میزان فروش این شرکت در سال 95، حدود 6 میلیون و 272 هزار تن برآورد شده است. از کل فروش یاد شده، یک میلیون و 554 هزار تن آن، صادراتی بود؛ مابقی نیز در داخل به فروش رفت.
وی اضافه کرد: انتظار می‌رود تا پایان سال جاری، رکورد فروش بیش از 7 میلیون تن در این واحد ثبت شود. گفتنی است، از رقم یاد شده، حدود 5 مسیلیون و 700 تا 800 هزار تن آن، در بازار داخلی به فروش برسد و برای تامین نیاز واحدهای داخلی مصرف شود. مابقی آن نیز که معادل یک میلیون و 200 تا 300 هزار تن است، صادر خواهد شد. وی مقاصد اصلی صادراتی این شرکت را کشورهای شرق آسیا، کشورهای اروپایی، منطقه خاورمیانه، تعدادی از کشورهای CIS و آفریقا دانست.
معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه تاکید کرد: مبارکه یک شرکت صادراتی است و فروش در بازار خارجی به‌عنوان استراتژی در این واحد محسوب می‌شود اما این موضوع بدین معنا نیست که تولید ما صرفا برای بازار خارجی است بلکه باید خاطرنشان ساخت، توزیع و فروش محصول در بازار داخلی و همچنین توجه به صنایع پایین‌دستی، در اولویت ما قرار دارد.
معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه نگاه ما صرفا صادراتی نیست، اضافه کرد: صادرات به‌عنوان استراتژی ما شناخته می‌شود، اما توجه به بازار داخل، اصلی است.
وی افزود: برهمین اساس نیز، فولاد مبارکه در سال جاری، اهتمام خود را بر تامین نیاز بازار داخل متمرکز کرد.
فولاد مبارکه بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه است.
این مجتمع فولادی با سهم بیش از 50 درصدی در تولید فولاد کشور دارای ارزش فعلی 200 هزار میلیارد ریال است.
شرکت فولاد مبارکه با داشتن حدود 12 میلیون تُن ظرفیت آهن اسفنجی بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان محسوب می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا