حذف ویزای بین ایران با جمهوری آذربایجان و گرجستان

ارک خبر- استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: از اردیبهشت سال آینده برای گردشگران خارجی که بخواهند وارد ایران شوند به صورت اینترنتی ویزا صادر می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛مجید خدابخش استاندار آذربایجان‌شرقی امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه سازمان کنفرانس اسلامی متشکل از 57 کشور بوده و هرسال یکی از شهرهای کشورهای اسلامی به‌عنوان مرکز گردشگری انتخاب می‌شود، اظهار داشت: سال گذشته تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری انتخاب‌ شده و این فرصت خوبی برای ما است تا داشته‌های ارزشمند تبریز را بتوانیم معرفی کنیم و از گردشگران داخلی و بین‌المللی دعوت کنیم که از آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی و میراث معنوی کشورمان بهره‌مند شوند.

وی در خصوص زیرساخت‌های بحث گردشگری افزود: خوشبختانه نزدیک 8 هزار تخت هتل داریم و به مناسبت تبریز 2018 نیز مجوز 5 هتل پنج ستاره گرفته شده که تسهیلات بسیار خوبی هم دارند.

استاندار آذربایجان شرقی بابیان اینکه ویزای بین ایران و کشور ترکیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان حذف‌ شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر فضا برای استقبال و پذیرایی از گردشگران و سرمایه‌گذارانی که آماده سرمایه‌گذاری در بحث گردشگری در استان هستند مناسب است.

خدابخش تأکید کرد: منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس یکی از مناطق آزاد موفق در حوزه صنعت کشور بوده و 270 کارخانه تولیدی در منطقه آزاد ارس وجود دارد که بعضاً 100 درصد محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر می‌کنند.

وی در ادامه بابیان اینکه ویزای بین ایران و کشور ترکیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان حذف‌ شده است، بیان کرد: در نشستی که با تورگردانان ایران داشتیم اعلام کردند از اردیبهشت گردشگرانی که بخواهند به ایران سفر کنند از طریق اینترنت در منزل هم می‌توانند درخواست ویزا کنند و ویزای اینترنتی برایشان صادر می شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: تبریز به دلیل داشته‌هایش به‌عنوان شهر گردشگری انتخاب‌شده و به شهر اولین‌ها شهرت دارد، اولین‌هایی که عمدتاً در حوزه فرهنگی بوده برای مثال 200 سال قبل اولین چاپخانه ایران در تبریز احداث شده و شهر سه علامه و دو شهید محراب است.

وی ادامه داد: به لحاظ وضعیت صنعت فرش نیز تبریز به‌عنوان پایتخت جهانی فرش انتخاب‌شده و آثار بی‌نظیر و بی‌بدیلی را در آن خلق می‌کنند و در حال حاضر از رونق خوبی برخوردار بوده و همچنین در کنار تبریز شهر سردرود راداریم که به‌عنوان شهر جهانی تابلو فرش انتخاب‌شده و بیکاری در آن صفر است و حتی به شهرستان‌های دیگر سفارش کار می‌دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا