درصدد رسیدن به تولید 55 میلیون تن فولاد در کشور هستیم

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت:
درصدد رسیدن به تولید 55 میلیون تن فولاد در کشور هستیم
معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: ظرفیت تولید فولاد کشور 21 میلیون تن بوده که طی 4 سال گذشته به 33 میلیون تن رسیده است، البته هدف ما رسیدن به ظرفیت تولید 55 میلیون تن است.

به گزارش ارک خبر، مهدی کرباسیان صبح امروز در مراسم بیست و پنجمین سالروز افتتاح شرکت فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد: به عنوان رئیس هیأت عامل ایمیدرو و یکی از سهامداران فولاد مبارکه جشن بیست و پنجمین سالروز افتتاح فولاد را تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: تجارت فلز در صحنه بین‌المللی در سال 2016 حدود 2 هزار میلیارد دلار بوده که 43 درصد آن به فولاد اختصاص یافته است؛ فولاد تأثیر زیادی در توسعه اشتغال کشورها دارد و چین با استفاده از این صنعت ظرفیت اشتغال خود را حفظ کرده و یکی از شاخصه‌های اقتصادی این کشور تولید فولاد است.

معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی در کشور وجود دارد و تلاش بیشتری باید توسط مسؤولان صورت گیرد، گفت: ظرفیت تولید فولاد کشور 21 میلیون تن بوده که طی 4 سال گذشته به 33 میلیون تن رسیده است، البته هدف ما رسیدن به ظرفیت تولید 55 میلیون تن است.

وی با اشاره به اینکه برخی از واحدهای تولیدی استان اصفهان با مشکل برنامه‌ریزی مواجه هستند، خاطرنشان کرد: صادرات فولاد کشور در سال 91 به 500 هزار تن هم نمی‌رسید اما امسال به تولید 8 میلیون تنی در فولاد رسیده‌ایم و در اقتصاد مقاومتی باید به حوزه فولاد توجه ویژه شود.

کرباسیان اذعان داشت: در رابطه با فولاد مبارکه بحث آب مسأله اساسی است که با استفاده از تکنولوژی‌های روز صرفه‌جویی در مصرف آب باید صورت گیرد؛ طرح‌های صرفه‌جویی مصرف آب و انرژی در شرکت فولاد مبارکه تاکنون به خوبی محقق شده است.

وی با تأکید بر اهمیت الگوی‌گیری از زنجیره تولید شرکت فولاد مبارکه یادآور شد: زنجیره کامل تولید باید در شرکت‌های بزرگ صنعتی نیز تشکیل شود چراکه صادرات در آن‌ها افزایش یافته و در نتیجه منجر به توسعه و رونق اقتصادی کشور خواهد شد.

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در پایان ابراز داشت: جوانان نباید اشتباهات چندین سال قبل مدیریتی کشور را تکرار کنند و باید با کسب تجربه از گذشته، آینده بهتری را برای کشور رقم بزنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا