تبریز ۲۰۱۸ فرصتی برای توسعه روابط ایران و جمهوری آذربایجان است

ارک خبر- معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی رویداد تبریز ۲۰۱۸ را فرصتی برای توسعه روابط ایران و آذربایجان در زمینه‌های مختلف و افزایش مراودات و رفت‌وآمدها بین دو کشور ذکر کرد.به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی‌فر در دیدار با سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز، اظهار کرد: با توجه به انتخاب باکو به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2019، تجربیات رویداد تبریز 2018 می‌تواند در این زمینه مفید باشد و بر این اساس هم‌فکری و همکاری بین دو طرف ضروری است.

وی با اشاره به اینکه مردم تبریز و جمهوری آذربایجان، با زبان و دین و فرهنگ مشترک، در طول تاریخ در کنار هم بوده‌اند، گفت: بیشترین انتظار ما در رویداد تبریز 2018 از کشوری است که نزدیک‌ترین ارتباطات و بیشترین اشتراکات را با آن داریم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بابیان اینکه تبریز جاذبه‌های زیادی برای گردشگران دارد، گفت: از شرکت‌های گردشگری فعال در جمهوری آذربایجان می‌خواهیم که گردشگران را برای سفر به تبریز ترغیب کنند.

وی همچنین حضور اهالی رسانه و مطبوعات جمهوری آذربایجان را در تبریز برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم این شهر و معرفی آن به هم‌وطنان خود خواستار شد.

شهرتی‌فر با اشاره به اینکه کنگره علمی نظامی گنجوی یکی از برنامه‌های تبریز 2018 خواهد بود، گفت: اشتراکات فرهنگی و تاریخی تبریز و گنجه در برگزاری هرچه بهتر این رویداد می‌تواند مؤثر باشد.

سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز هم بابیان اینکه آماده هرگونه همکاری در برگزاری رویداد تبریز 2018 هستیم، گفت: شهر نخجوان هم به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2018 انتخاب‌شده و ما در این سال می‌توانیم همکاری‌های خوبی داشته باشیم.

علی‌نقی حسین‌اف با قدردانی از مسئولان استان آذربایجان شرقی به‌خاطر اهتمام به حل مشکلات اتباع آذربایجانی در تبریز، گفت: آماده هرگونه همکاری در زمینه‌های علمی، فنی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با کشور دوست و برادر ایران و به‌خصوص استان آذربایجان شرقی هستیم.

در این دیدار همچنین در خصوص برقراری مجدد پرواز تبریز- باکو و راهکارهای تسهیل رفت‌وآمد اتباع آذربایجانی به مراکز درمانی شهر تبریز و رفع مشکلات در این زمینه بحث و تبادل‌نظر شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا