حذف دو نماینده ایران از رقابت های تکواندو گراند اسلم چین

ارک خبر- «ابراهیم صفری» و«فرزان عاشورزاده» نمایندگان وزن منهای 58 کیلوگرم کشورمان به ترتیب در رقابت با حریفانی از کره جنوبی و چین نتیجه را واگذار کرده و از دور رقابت‌ها کنار رفتند.
حذف دو نماینده ایران از رقابت های تکواندو گراند اسلم چین
به گزارش روز شنبه ایرنا از فدراسیون تکواندو مرحله سوم نخستین دوره مسابقات گرنداسلم این رشته ورزشی با حضور بهترین‌های جهان در دو گروه زنان و مردان و در اوزان المپیکی به میزبانی شهر ووشی کشور چین درحال برگزاری است که عاشورزاده و صفری به عنوان آخرین نمایندگان کشورمان در بخش انفرادی رو در روی حریفانشان قرار گرفتند.
فرزان عاشورزاده در نخستین گام مقابل «رویدانگ وو» نماینده چین قرار گرفت که با نتیجه تساوی هشت بر هشت کار به راند طلایی کشیده شد. در این راند نماینده کشورمان نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.
صفری نیز در نخستین پیکار خود به مصاف «جک وولی» تکواندوکار با تجربه ایرلند که نایب قهرمانی اروپا 2015 و 30 مدال تورنمنت‌های مختلف را در کارنامه دارد، رفت و با نتیجه 21 بر 13 این حریف را از پیش رو برداشت.
وی در دومین دیدار مقابل «تای هون کیم» کره‌ای قرار گرفت و به رغم مبارزه خوبی که به نمایش گذاشت، تنها با سه امتیازاختلاف (16 بر 13) نتیجه را واگذار کرد. این هوگوپوش پیش از این برنز بازی‌های المپیک 2016 ریو، سه طلای قهرمانی جهان، سه عنوان قهرمانی مسابقات گرندپری 2017، عنوان قهرمانی بازی‌های آسیایی 2014 و عنوان قهرمان آسیا 2017 را در کارنامه خود ثبت کرده است.
هدایت دو نماینده کشورمان در تکواندو گراند اسلم چین برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی است.
در دو هفته گذشته این رقابت ها زهرا پوراسماعیل، میرهاشم حسینی و ابوالفضل یعقوبی در کسب مدال توفیق نداشتند و ناهید کیانی نیز در هفته سوم حذف شد. «سجاد مردانی» در وزن به علاوه 80 کیلوگرم تنها مدال آور کشورمان با نشان برنز در این رقابت ها بود.

دکمه بازگشت به بالا