تولید عایق برای جلوگیری از انتشار صدا بین طبقات ساختمان

ارک خبر- محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید عایق های کوبه ای برای جلوگیری از انتشار صدا بین طبقات ساختمان ها شدند.
محمدرضا منتظری مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این شرکت به ارائه خدمات حوزه انرژی ایجاد شده است، اظهار کرد: بهینه سازی انرژی در ساختمان، عایق بندی، تنظیم صدا در ساختمان، تکنیک های مقاوم سازی در برابر حریق و… جز فعالیت های این شرکت به شمار می رود.

وی با بیان اینکه ما در ۳ حوزه آکوستیک، انرژی و بازیافت فعالیت می کنیم، خاطر نشان کرد: تولید عایق های کوبه ای برای جلوگیری از انتشار صدای اضافی بین طبقات ساختمان ها که ناشی از راه رفتن، جابجایی وسایل و… می شود در این شرکت انجام می گیرد.

وی افزود: این عایق ها انعطاف پذیر هستند و با طول عمر و مقاومت بالا منجر به جلوگیری از صدای اضافی بین طبقات می شود.

منتظری عنوان کرد: در اصل در راستای ارائه راهکاری هایی برای آسایش صوتی ساکنان یک واحد اداری، تجاری، سالن ها، رستوران و … فعالیت می کنیم.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه طراحی ساخت تجهیزات آزمون صوتی و در نهایت ساخت آزمایشگاه آکوستیک در این شرکت رخ داده است، بیان داشت: در این آزمایشگاه قابلیت آزمون صوتی روی دیوار، کف، درب، پنجره و ….وجود دارد تا آرامش صوتی برای افراد را فراهم سازد.

وی خاطر نشان کرد: در تحقیقاتمان توانستیم مناسب ترین مواد را شناسایی کنیم و با بررسی خواص آکوستیکی عایق هایی برای ساختمان ها به تولید رساندیم که هزینه کم و کیفیت بالایی دارند.

به گفته وی، این شرکت مهندسی صوت (آکوستیک) بوده و در حال ارائه خدمات تخصصی در حوزه انرژی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا