معافیت گمرکی تجهیزات گردشگری

ارک خبر- معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از معافیت گمرکی تجهیزات گردشگری خبر داد.

به گزارش ایسنا، سعید اوحدی در نشست خبری که عصر امروز (چهارشنبه ۴ بهمن ماه) در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران برگزار شد،‌ به آخرین تحولات صورت گرفته و مصوبات صادر شده در زمینه سرمایه‌گذاری اشاره داشت و اظهار کرد: صنعت گردشگری در گمرک تاکنون محروم بود بنابراین تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا از معافیت گمرکی بهره‌مند شود، این معافیت شامل تجهیزات گردشگری می‌شود.

وی افزود: بخشی از تجهیزات هتل‌های چهار ستاره و پنج ستاره به ناچار باید از خارج کشور وارد شود مثل آسانسور و وسایل نسوز که در گمرک هیچ تعریفی برای آنها نشده بود بنابراین لازم بود تسهیلاتی در بخش گمرک صورت گیرد که این اتفاق اکنون رخ داده است.

اوحدی همچنین به لایحه مصوب در دولت درباره واگذاری اختیاراتی به شهرداری‌ها برای احیاء، مرمت و نگهداری بناهای تاریخی اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه شهرداریها موظف میشوند، منابعی را برای مرمت، احیا و نگهداری آثار تاریخی اختصاص دهند و سازمان میراث فرهنگی نیز آنها را کمک خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سال که توجیه پرداخت تسهیلات به شهرداری‌ها که به نسبت سازمان میراث فرهنگی از منابع مالی بیشتری بهره‌مند هستند، چیست؟اظهار کرد: با توجه به لایحه مصوب واگذاری احیا، مرمت و نگهداری برخی آثار تاریخی به شهرداری‌ها، ردیف‌های بودجه‌ای با عنوان اعتبارات فنی و تملک دارایی میتواند در اختیار شهرداری‌ها قرار بگیرد تا آثار تاریخی را مرمت کنند. علاوه بر این بسیاری از آثار در مناطق روستایی قرار دارند که می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا