احتمال اعزام کارگران فیلیپینی به چین به جای خاورمیانه

پایگاه خبری ارک خبر-کوالالامپور:

احتمال اعزام کارگران فیلیپینی به چین به جای خاورمیانه

 «رودریگو دوترته» رئیس جمهوری فیلیپین چند روز پس از ابراز انتقاد شدید نسبت به سوء رفتار کارفرمایان کشورهای خاورمیانه با کارگران فیلیپینی،گفت: احتمال دارد نیروی کار این کشور به جای خاورمیانه به چین اعزام شوند .

به گزارش ارک خبربه نقل از ایرنا رئیس جمهوری فیلیپین در سخنانی هشدارگونه گفت: روی صحبتم با تمامی کشورهایی است که فیلیپینی ها را برای کار قبول می‌کنند. تمام چیزی که از شما می‌خواهم این است که با آن ها رفتار شایسته‌ای داشته باشید».
فیل استار به نقل از وی نوشت : با چین صحبت کرده و به آن‌ها گفته که اگر فیلیپینی‌ها را بپذیرند، دولت فیلیپین از آن استقبال خواهد کرد و به مردمش اجازه خواهد داد تا برای کار به چین بروند.
مسئولان فیلیپینی هفته گذشته در پی گزارش‌هایی مبنی بر آزار و اذیت کارگران فیلیپینی در کویت، کارگران این کشور را از کار در کویت منع کرد.
«دوترته» روز 24 ژانویه (چهارم بهمن) پس از انتشار این گزارش‌ها تهدید کردکه صدها هزار نفر کارگر فیلیپینی را از کار به عنوان خدمتکار در خاورمیانه محروم می کند.
رسانه های فیلیپین در روزهای اخیر گزارشی را مبنی بر خودکشی چهار خدمتکار فیلیپینی در کویت پس از آنکه مورد مورد سوء رفتار اخلاقی توسط کارفرمایان خود قرار گرفته بودند، منتشر کردند.
طبق گزارش رسانه های فیلیپینی هزاران نفر از اتباع این کشور که به عنوان کارگر در خاورمیانه به ویژه در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس کار می کنند استثمار می شوند ، مورد سوء استفاده جنسی کارفرمایان خود قرار می گیرند و آمار مرگ و میر در آنها بسیار بالاست.
طبق گزارش فیل استار،مقامات فیلیپین می‌گویند که بیش از 200 هزار نفر فیلیپینی در کویت مشغول به کار هستند که با بسیاری از آن‌ها سوء رفتار شده است.
فیلیپین با بیش از 103 میلیون نفر جمعیت و 13امین کشور پرجمعیت دنیا به عنوان یکی از اصلی ترین منابع اعزام کننده نیروی کارخارجی در جنوب شرق آسیا به کشورهای مختلف جهان محسوب می شود.
فیلییپین بخش زیادی از رشد اقتصادی 6.7 درصدی را وامدار نیروی انسانی به ویژه 10میلیون نفر کارگر خود است که در کشورهای مختلف جهان و عمدتا خاورمیانه مشغول به کار هستند.
طبق آمارهای رسمی فیلیپین، بیش از دو میلیون نفراز نیروی کار این کشور، نیز که بسیاری از آنها خدمتکار هستند، در منطقه خاورمیانه و عمدتا کشورهای نفت خیز عرب حوزه خلیج فارس مشغول به کار هستند.
میلیون ها کارگر فیلیپینی که حدود نیمی از آنها را زنان تشکیل می دهند ،با میلیاردها دلار درآمد سالانه که به فیلیپین بازمی گردانند، نه تنها به اقتصاد خانواده های خود کمک می کنند بلکه عامل مهمی در شکوفایی اقتصادی کشورشان هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا