نوروز ۹۷، امضای دیگری از تبریز بر برگی از تاریخ

ارک خبر- معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تبریز ۲۰۱۸ را گواهی دیگر بر هویت با اصالت تاریخی تبریز دانست و آن را امضای دیگری از این کهن شهر بر تاریخ پر افتخار کشور، عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، در سومین روز از نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، “سعید اوحدی” معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از غرفه ویژه تبریز ۲۰۱۸، بازدید کرد.

اوحدی در بازدید از غرفه تبریز ۲۰۱۸ با بیان اینکه تا به امروز این غرفه یکی از موفق ترین غرفه های این نمایشگاه بوده است، اظهار کرد: نوروز ۹۷ شاهد اتفاقی بزرگ در تبریز خواهیم بود، چراکه تبریز از طرف سازمان همکاری کشورهای اسلامی به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلام، برگزیده شده است، البته قابل ذکر است که این انتخاب با در نظرگیری پارمترهای مختلفی صورت گرفت که در نهایت می نوان گفت بهترین گزینه برای پایتخت کشورهای اسلامی، با توجه به سبقه تاریخی و فرهنگی، تبریز بود.

معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی کشور، در ارتباط با حضور وزرای خارجی در افتتاح رسمی رویداد تبریز ۲۰۱۸ در نوروز ۹۷ اظهار کرد: در دیدار با رئیس سازمان جهانی گردشگری در اجلاس دوم فرهنگ، گردشگری و توسعه پایدار در عمان و گفت و گو با بیش از 10 وزیر گردشگری کشورهای اسلامی، این وزرا برای حضور در رویداد بزرگ گردشگری تبریز 2018 اعلام آمادگی کردند.

اوحدی با بیان اینکه تبریز به واسطه فرهنگ حماسه ساز خود توانسته است بار دیگر نظر جهانیان را به خود جلب کند، ادامه داد: بی شک اگر فردی تنها یک بار نگاهی بر دفتر تاریخ جهان داشته باشد، حتما نام تبریز و حماسه سازان آن را خوانده است ، شهری که مردمانش به تاریخ سازان یک کشور بوده اند، قطعا شایسته آن بودند که باز هم نام خود را در گوشه ای از تاریخ به ثبت رسانند.

وی ادامه داد: رخداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸ طلیعه خورشید گردشگری را در کشور و منطقه آذربایجان تابان تر می سازد، چراکه این فرصت زمینه ای را برای رونق صنعت گردشگری و گزینش روشی نوین در بیان اعتبار و داشته های فرهنگی و هنری آذربایجان فراهم می سازد.

اوحدی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این رویداد، حرکت جمعی را مطلبد و باید بخش های دولتی و خصوصی در پیشبرد آن قدم بردارند، لذا معاونت سرمایه گذاری و برنامه ریزی کشور نیز به عنوان یکی از بخش های حمایت کننده دولتی این رویداد، برنامه های جدی خود را در راستای پشتیبانی این رخداد فراملی، با فراهم سازی و اعطای تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران، فعالان حوزه اقتصادی گردشگری و جامعه هتل داران طرح ریزی و در محور کار قرار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا