حساب‌های شخصی مردم با اجازه خود آنها بررسی می‌شود/ دولت به سراغ حساب کسی نمی‌رود

ارک خبر- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر تشخیص داده شود فردی نیازمند نیست یارانه او قطع می‌شود و اگر فرد ادعا کند که نیازمند است به دولت اجازه می‌دهد حساب‌هایش بررسی شود.

رعلی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مکانیسم حذف یارانه بگیران و شائبه‌های مطرح شده مبنی بر اینکه دولت حساب‌های شخصی افراد را بررسی می‌کند، گفت: اگر تشخیص داده شود فردی نیازمند نیست یارانه او قطع خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: به یارانه بگیران اعلام می‌شود که نیازمند نیستند، اگر فرد ادعا کند که نیازمند است به دولت اجازه می‌دهد حساب‌هایش بررسی شود.

ربیعی با تاکید بر اینکه دولت به سراغ حساب هیچ‌کسی نمی‌رود، ادامه داد: همه جای دنیا روال همین است که اگر افراد بخواهند از مزایایی استفاده کنند باید حساب‌های بانکی را نشان دهند.

وی همچنین درباره اینکه آیا معیار قراردادن حقوق 700 هزار تومانی برای تعیین خط فقر کم نیست، اظهار کرد: فقر مفهومی دارد و معمولا آن را به معنای سفره و گرسنگی در نظر می‌گیرند.

ربیعی ادامه داد: تعریف خط فقر شاخصه‌های دارد و اگر بخواهیم آن را با شاخصه‌های متفاوت در نظر بگیریم مفهوم فقر هم متفاوت خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: براساس قیمت دلار برای زندگی فرد در کشورها رقمی تعیین و سپس آن را با ppm در داخل هر کشوری اندازه گیری می‌کنند با این محاسبه عددی به دست می‌آید که آن را برای خط فقر در نظر می‌گیرند.

ربیعی اضافه کرد: به طور معمول وقتی از فقر شدید صحبت می‌شود منظور فقر خوراکی است و اگر سایر هزینه‌ها هم در نظر گرفته شود مبلغ تعیین شده برای خط فقر افزایش می‌یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا