توسعه همکاري هاي چندجانبه ميان اصفهان و روسيه/ لزوم استفاده بيشتر از دستاوردهاي خواهر خواندگي ميان سن پترزبورگ و اصفهان

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

در ديدار سفير روسيه با شهردار اصفهان مطرح شد

توسعه همکاري هاي چندجانبه ميان اصفهان و روسيه/ لزوم استفاده بيشتر از دستاوردهاي خواهر خواندگي ميان سن پترزبورگ و اصفهان

شهردار اصفهان گفت: سیاست های مدیریت جدید شهر اصفهان در زمینه های مختلف مي تواند منجر به توسعه فعالیت های اقتصادی، فرهنگي و رفت و آمد توریسم بين دو شهر اصفهان و سن پترزبورگ شود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه اي شهرداري اصفهان، سفیر و سرکنسول جدید روسیه با قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان دیدار و گفت و گو کردند.

شهردار اصفهان در این دیدار با اشاره تعاملات خوب دو کشور ایران و روسیه بعد از انقلاب اسلامی، اظهار کرد: روسيه از گذشته هاي دور با اصفهان ارتباط و مراودات متعددي داشته است. به ويژه اينکه سن پترزبورگ سالهاي بسياري است که با اصفهان خواهر خوانده است. عقد خواهر خواندگی شهر سن پترزبورگ روسیه با اصفهان نيز در سال ۷۸ توسط شهردار وقت اصفهان امضا و بر این اساس قراردادهایی در زمینه توسعه همکاری های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی بین دو شهر منعقد شده است.

وی با بیان اینکه ممکن است برنامه ها و سیاست های دو شهر خواهرخوانده اصفهان و سن پترزبورگ به طور کامل اجرایی نشده باشد، اظهار امیدواری کرد: سیاست های مدیریت جدید شهر اصفهان در زمینه های مختلف مي تواند منجر به توسعه فعالیت های اقتصادی، فرهنگي و رفت و آمد توریسم به دو شهر شود، چراکه هر دو شهر داراي ظرفيت مناسب  در زمینه جذب گردشگر است.

شهردار اصفهان با اشاره به ضرورت توسعه گردشگری، افزود: دیدگاه مدیریت جدید شهر اصفهان توسعه گردشگری است، در این راه اگر نیاز به انعقاد تفاهم نامه جديد باشد، شهرداری اصفهان آمادگی خود را اعلام می کند تا شاهد حضور هر چه بيشتر مردم روسيه در اصفهان و مردم اصفهان در روسيه و شهر سن پترزبورگ و افزايش شادابي و نشاط ميان مردم هر دو شهر باشيم.

نوروزی خاطر نشان کرد: امیدواریم با حضور سفیر و سرکنسولگری روسیه شاهد افزایش همکاری ها میان این دو شهر باشیم. گردشگری و کشاورزی از جمله راههایی است که می توان از این طریق ارتباط بین دو شهر اصفهان و سن پترزبورگ را افزایش داد، البته باید از حرف زدن عبور کرده و وارد عمل شویم.

شهردار اصفهان گفت: علاقه بسیاری داریم که میدان امام(ره) مملو از مردم روسیه شود و برای تحقق این مهم آمادگی داریم جاذبه های گردشگری خود را معرفی کنیم.

وی افزود: اصفهان می تواند با سایر شهرهای روسیه نیز تعاملات خوبی داشته باشد، حتی در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی فرصت خوبی برای حضور مردم ایران در سن پترزبورگ است، باید زمینه های همکاری بین دو شهر افزایش یابد تا شاهد دستاوردهای این عقد خواهر خواندگی باشیم، البته تا به امروز از این دریچه دستاوردی حاصل نشده است.

نوروزی با بیان اینکه ۲۰ درصد از مردم روسیه مسلمان هستند، تصریح کرد: در این راستا می توان در جذب توریسم مسلمان به شهر اصفهان از این ویژگی استفاده کرد.

توسعه فعالیت های اقتصادی بین دو شهر اصفهان و سن پترزبورگ

لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران نيز در دیدار با شهردار اصفهان ضمن ابراز خرسندی از دیدن این کلانشهر تاریخی اظهار کرد: در زمینه اقتصادی و گردشگری ظرفیت های زیادی داریم، بنابراین امید است با فعالیت سرکنسولی جدید روسیه در ایران، صفحات جدیدی در خصوص فعالیت های اقتصادی بین دو شهر اصفهان و سن پترزبورگ گشوده شود.

جاگاریان با اشاره به دیدار خود با استاندار اصفهان در مورد توسعه فعالیت های گردشگری گفت: مردم روسیه بیشتر ترجیح می دهند به دلیل امکانات ترکیه به این کشور سفر کنند، البته هر دو سفارت ایران و روسیه باید در جهت جذب گردشگر بین این دو شهر اقدامات بيشتري انجام دهند.

وی با اشاره به افزایش دو برابری مردم ایران در روسیه ادامه داد: تعداد مسافران ایرانی در روسیه سال به سال رو به افزایش است، البته طی برنامه ای قرار است گروه های دسته جمعی از ایرانیان بتوانند بدون ویزا در کشور روسیه حضور یابند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا