ایران در رتبه دهم جراحی پلاستیک جهان +اینفوگرافی

ارک خبر- ایران با 120 هزار عمل جراحی پلاستیک در سال رتبه‌ دهم را در جهان داراست و آمریکای جنوبی در رتبه‌ی اول قرار دارد.
ایران در رتبه دهم جراحی پلاستیک جهان +اینفوگرافیبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جراحی پلاستیک به جراحی زیبائی یا ترمیمی گفته می‌شود که از شاخه های جراحی است. این جراحی با اصلاح یا ترمیم شکل و کارکرد سروکار دارد که ترمیم کارکردی، ساختاری، و زیبایی هرگونه نقص یا بدشکلی بدن انسان را شامل می‌شود.

در حالی که جراحی پلاستیک بیش‌تر برای جراحی زیبایی شناخته‌شده‌است، بسیاری از انواع جراحی‌های ترمیمی، جراحی دست، جراحی ریز، و ترمیم سوختگیها را هم شامل می‌شود. کلمه «پلاستیک» از واژهٔ یونانی «plastikos» که معنی آن قالب یا شکل‌دهی است، می‌آید. جراحی پلاستیک نوین در دو زمینهٔ بازسازی نقص‌های جسمی و زیباترکردن شکل عادی شکل گرفته است.

انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی پلاستیک در یک اینفوگرافی ده کشور که بیشترین تعداد جراحی پلاستیک دارند را معرفی کرد. در این اینفوگرافی تعداد جراحی پلاستیک در هر کشور به ازای هر 1000 نفر مشخص شده است.

طبق این آمار ایران با ۱/۵ عمل جراحی به ازای هر هزار نفر و یا ۱۲۰٫۰۰۰ عمل در رتبه دهم قرار دارد. آمریکای جنوبی بیشترین تعداد عمل جراحی پلاستیک را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا