۲ داروی جدید ساخت ایران برای بیماری های قلبی و هپاتیت C معرفی شد

ارک خبر- دو داروی جدید برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی و هپاتیت C که به همت متخصصان ایرانی تولید شده است, امروز با حضور وزیر بهداشت در بیمارستان شریعتی معرفی شد.
۲ داروی جدید ساخت ایران برای بیماری های قلبی و هپاتیت C معرفی شد
به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا, امروز-یکشنبه- طی مراسمی در بیمارستان شریعتی تهران داروی پلی پیل (polypill) برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی- عروقی و داروی سووداک برای پیشگیری و درمان بیماری هپاتیت C که با تلاش محققان مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران تولید شده, معرفی شد.
داروی پلی پیل برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی – عروقی و پیشگیری از سکته با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد تومانی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره) در ایران تولید شده و وارد بازار شده است.
داروی سووداک نیز با همکاری مرکز تحقیقات گوارش و کبد بیمارستان شریعتی و شرکتهای دارویی داخلی پس از ۵ سال کار تحقیقاتی در ایران به سرانجام رسید و به گفته رضا ملک زاده رئیس مرکز تحقیقات گوارش و کبد این بیمارستان تولید این دارو در سطح بین المللی و مقالات نشریات معتبر جهانی مورد توجه قرار گرفته و می تواند در کنترل بیماری هپاتیت C نقش مهمی ایفا کند.
داروی سووداک با کنترل و درمان کبد چرب و پیشگیری از سیروز کبد از بروز بیماری هپاتیت C پیشگیری می کند.

دکمه بازگشت به بالا