آغاز فعالیت آزمایشی اولین “سامانه هوشمند بازرسی خودرو” تولید داخل در اصفهان/ استفاده از تجهیزات پیشرفته به منظور افزایش قدرت کشف پلیس

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

 

 آغاز فعالیت آزمایشی اولین “سامانه هوشمند بازرسی خودرو” تولید داخل در اصفهان/ استفاده از تجهیزات پیشرفته به منظور افزایش قدرت کشف پلیس

گروه استان ها _ اصفهان_ فرمانده انتظامی استان از راه اندازی اولین سامانه هوشمند بازرسی خودرو برای اولین بار تولید داخل کشور در ایستگاه ایست و بازرسی شهید “شرافت” شهرستان نائین خبر داد و گفت: پس از انجام آزمایش و رفع اشکالات از این سامانه ،در تمامی ایستگاه های ایست و بازرسی نیروی انتظامی در کشور، استفاده خواهد شد.

سردار” مهدی معصوم بیگی” در حاشیه مراسم رونمایی از “سامانه هوشمند بازرسی خودرو” در ایستگاه ایست و بازرسی شهید شرافت نائین به خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: یکی از اولویت های نیروی انتظامی، مبارزه بی امان با جرم قاچاق است که به حمد الله در سال جاری با تلاش های گسترده و طرح های اساسی توانستیم هم در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و هم مبارزه با مواد مخدر توفیقات خوبی به دست آوریم.

وی از کشف ۱۲۶۰ میلیارد ریال انواع کالاهای قاچاق و دستگیری ۴ هزار و ۵۰۰ قاچاقچی در ۱۱ ماهه امسال خبر داد و گفت: از آنجا که راهبرد پلیس استان مقابله با قاچاقچیان عمده کالا است، کشف پرونده های بالای ۵ میلیارد ریال  افزایش ۳۶ درصدی داشته است.

سردار معصوم بیگی به کشف ۲۸ تن و ۵۰۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر در سال جاری اشاره کرد و گفت: در ۱۱ ماهه سال جاری تعداد ۲۰ هزار نفرشامل قاچاقچی، توزیع کننده و معتاد متجاهر دستگیر و ۴۰ بانددیگر هم منهدم شدند.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در سال آینده طرح های مقابله با قاچاق کالا و مواد مخدر تشدید خواهد شد گفت: برای اینکه بتوانیم قدرت کشف مأموران خود را در این حوزه افزایش دهیم با هماهنگی های انجام شده، اولین “سامانه هوشمند بازرسی خودرو” تولید صنایع داخلی کشور امروز در ایستگاه ایست و بازرسی شهید شرافت نائین نصب و فعالیت این سامانه به صورت آزمایشی آغاز شد.

وی با بیان اینکه سامانه مذکور برای اولین بار در کشور در این ایستگاه نصب شده اظهار داشت: انشاءالله بعد از اتمام مدت زمان آزمایش و رفع اشکالات آن در سایر ایستگاه های ایست و بازرسی استان و همچنین در سطح کشور از آن استفاده خواهد شد.

سردار معصوم بیگی گفت: از آنجا که نیروی انتظامی خط مقدم مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر است لازم است که به منظور افزایش قدرت کشف نیروهای خود از تجهیزات جدیدتر و پیشرفته تری استفاده کند.

این مقام ارشد انتظامی از بکارگیری تجهیزات نوین پلیسی روز دنیا در راستای ارتقای قدرت کشف پلیس استان در سال آینده خبر داد و گفت: انشاءالله در سال آینده هم از تجهیزات پیشرفته تر و هم طرح های عملیاتی تر استفاده خواهیم کرد و شرایط بهتری را نسبت به امسال رقم می زنیم.//

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا