اهدای ۱۵۰ نیمکت توسط استاندارآذربایجان‌شرقی به مدرسه‌ای در تبریز/ ۱۶۴ روستای آذربایجان‌شرقی دارای یک تا ۴ دانش آموز هستند

ارک خبر- مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی گفت:اداره نوسازی مدارس اقدام به نوسازی ۵۵۰ نیمکت دو نفره برای مدارس کم برخوردار کرده همچنین استاندار آذربایجان‌شرقی ۱۵۰ نیمکت دو نفره همراه با یک رایانه و یک دستگاه پروژکتور به مدرسه ابن سینا تبریز اهدا کردند.
ه گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، جعفر پاشایی پیش از ظهر امروز در برنامه تجلیل از نخبگان فرهنگی به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب و آغاز توزیع صندلی‌های اهدایی استاندار به مدارس محروم ناحیه یک تبریز اظهار کرد: استاندار آذربایجان‌شرقی در این چهار ماه حضور، چهار بار در مدارس و دستگاه علم و تربیت استان حضور داشته و همیشه پیگیر مسائل این دستگاه هستند.

وی افزود: از ماه‌های آغاز دولت تدبیر و امید، آموزش و پرورش با تاکید به سه اصل بسیار مهم از جمله برنامه‌محوری، تلاش و پشتکار همچنین اعتدال و رضایت‌مندی جلو رفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه آموزش و پرورش به عنوان گسترده‌ترین دستگاه کشور، با ایمان و تلاش رویکردهای خود را اجرا می‌کند، افزود: با توجه به محدودیت‌های مالی دولت و تحریم‌ها، توانستیم در حوزه نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و زیرساختی پیشرفت کنیم.

وی ادامه داد: با عهدی که بستیم اجرای جامع نظام آموزش را از دل استان تا بقیه مناطق حتی با یک دانش‌آموزا، عملی کردیم به طوریکه آموزش پرورش استان در ۱۶۴ روستا با یک، دو، سه و چهار دانش‌آموز کلاس برگزار می‌کند.

پاشایی با اشاره به افزایش رتبه‌های برتر کنکور در استان بیان کرد: البته ناحیه یک پیشتاز در این موضوع است که چهار نفر از برترین‌های امسال کنکور، از این استان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه روزی نیست که کلنگ‌زنی و افتتاح مدارس خیرساز را نداشته باشیم، گفت: در ارزیابی وزارت آموزش و پرورش از عملکرد در شاخص‌های عمومی و اختصاصی در همه حوزه‌ها، استان آذربایجان‌شرقی رتبه سوم کشور را به دست آورد.

وی ادامه داد: میزان ارتقای المپیادها و افزایش پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی از جمله دیگر اقدامات اداره کل آموزش و پرورش است به طوریکه در هر ۳۹ منطقه دارای پژوهش‌سرای دانش‌آموزی هستیم.

پاشایی خاطرنشان کرد: مشی اصلی دستگاه تربیت، هماهنگی بین‌بخشی، یکدلی و یکرنگی همچنین تکریم شان و منزلت در دستگاه تعلیم و تربیت است .

وی یادآور شد: در معدل سوم دبیرستان یک و نیم نمره به معدل دانش‌آموزان افزوده شده است همچنین توجه جدی به پوشش تحصیلی داشته‌ایم به طوریکه با همکاران میثاق بستیم تا کسی از عرصه تحصیلی دور نماند و البته در مقطع دبستانی صددرصد را پوشش داده‌ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه ۲۵۰ هزار نفر از عرصه تعلیم و تربیت بازنشسته می‌شوند و اگر مسوولان توجه‌ای نکنند، بحران جدی ایجاد خواهد شد، افزود: اداره کل اموزش و پرورش استان ساماندهی و سازمان‌دهی نیروی انسانی را پیش گرفته است به طوریکه اگر در حوزه نیروی انسانی در کشور مشکل است ولی در استان ما مشکل جدی وجود ندارد ولی استخدام‌های خوبی نیز در ماه‌های آتی خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: اداره نوسازی مدارس اقدام به نوسازی ۵۵۰ نیمکت دو نفره برای مدارس کم برخوردار کرده است همچنین استاندار آذربایجان‌شرقی با حسن توجه نسبت به آموزش، ۱۵۰ نیمکت دو نفره همراه با یک رایانه و یک دستگاه پروژکتور به مدرسه ابن سینا تبریز اهدا کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا